Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

“Indie - jedność w różnorodności” - wystawa fotografii Urszuli Kordeusz - czynna do 16.06.2021 r.

2021-05-27

Wystawa czynna od 26 kwietnia do 16 czerwca 2021 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 20.00, w sobotę od 8.00 - 15.00. Wystawa towarzyszy Rybickiemu Festiwalowi Podróżników KARAWANA 11-13.06.2021 r. Finisaż wystawy podczas Szamańskiego Wieczoru Sztuk w piątek 11 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 - wstęp wolny!

Wystawa “Indie - jedność w różnorodności”  to wielobarwna ludzka mozaika wielu narodów i religii, którą można spotkać w Indiach. Zdjęcia są owocem wieloletnich podróży  do  tego wyjątkowego kraju. "Żeby więc dotrzeć do tego co zapamiętane, trzeba dojść do człowieka, a jeżeli mieszka on daleko od nas, musimy do niego pójść, wyruszyć w drogę, a kiedy już się spotkamy- usiąść razem i wysłuchać, co nam powie, wysłuchać, zapamiętać, może napisać...". Autorka wystawy do  cytatu z "Podróży z Herodotem” Ryszarda Kapuścińskiego dodałaby - ZATRZYMAĆ w KADRZE.

 

Urszula Kordeusz - z wykształcenia pedagog. Podróże i fotografia stały się jej wielką pasją. Dziś nie wyobraża sobie życia bez nich, ponieważ uważa, że nic tak jak podróże, nie ubogaca człowieka. To one jak żaden inny Uniwersytet, uczą tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.  Ponadto poczucie wolności jakiego doznaje podczas podróżowania jest dla niej nieocenione. Zafascynowana Azją, a w szczególności Indiami, do których wraca tak często jak tylko się da i  fotografuje. Najbardziej ceni sobie spotkania ze zwykłymi ludźmi. Strony: https://orszula.flog.pl/https://podrozezkordula.blogspot.com/, https://www.facebook.com/urszula.kordeusz.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij