Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
raj naj naj Letnia Akademia Malucha, pszczólki, chmurki i papuga na grafice
półkolonie z domem kultury chwałowice po jednej stronie ciasteczko w czapce - wakacje ze smakiem, po drugiej kula ziemska - wakacje w zgodzie z naturą.
gala taneczna 14.06 17:00 rozświetlone światłem reflektora KODART
finał zajęć angielskiego  dla seniorów, festony z brytyjskiej flagi nad granatowym tłem

MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI - warsztat-plener fotograficzny w Parku Śląskim - praca z naturą - 15 maja 2021 r.

2021-05-03

Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.pl lub tel. 513064196. Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl.

 
las, dłonie, mgła

Warsztaty fotograficzne w cyklu MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI - "Projekty długoterminowe".

Warsztat-plener w dniu 15 maja 2021 r. - „Metody pracy w projektach długoterminowych”.
Plener w Parku Śląskim - praca z naturą.


Majowe warsztaty odbędą się w Parku Śląskim w Chorzowie w jednej grupie w godz. 10.00-15.00. Cena warsztatu - 80 zł. Miejsce zbiórki główna brama ZOO. Prowadzący: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa.

 

Tym razem zapraszamy Was na plener fotograficzny! Obserwując współczesne tendencje światopoglądowe oraz poszczególne strategie artystów trudno jest odnieść się do procesu tworzenia pomijając wątek ekologiczny oraz temat relacji przyrody z człowiekiem. Zauważając te trendy proponujemy Wam plener akcentujący rolę natury w działalności twórczej-artystycznej. Plener będzie oparty na realizacji zadań podczas spaceru wcześniej zaplanowaną trasą (metodą przypominającą grę terenową).

Zajęcia będą miały również dodatkowy walor integracyjny - po programowym czasie zajęć warto zarezerwować sobie dodatkowy na spotkanie w luźniejszej atmosferze. Ze względu na atrakcyjność przestrzeni parku i wiosennej pory roku warto do fotograficznego plecaka obok aparatu i obiektywów zmieścić mały kocyk i piknikowe smakołyki…

Na zajęcia prosimy zabrać sprzęt fotograficzny (aparat z naładowaną baterią i kartą pamięci, opcjonalnie statyw).

 

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

 

Krzysztof Szlapa - urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, uczestnik Szkoły Widzenia, Grupy 999, Grupy FOTOGRAFY, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, wykładowca kursów ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego UŚ, stale współpracuje z Kamilem Myszkowskim przy różnych projektach upowszechniających fotografię artystyczną. Mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Strona: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.

 

 
rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij