baner informacyjny o ofercie zajęć na sezon 2021/2022
Zgłoszenie/oświadczenie Covid do pobrania

Warsztat-plener | Między nami fotografami |18.09.21

2021-08-18
Wrześniowe warsztaty odbędą się w centrum Katowic w sobotę 18 września od godz. 10:00 do 15:00.

Prowadzący: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa.
 
Cena warsztatu: 80 zł
Zgłoszenie udziału w warsztatach przyjmujemy:
mailowo: dkchwalowice.promocja@gmail.com
telefonicznie: 32 421 62 22 wew.33
lub poprzez grupę FB "Między nami fotografami".
Miejsce zbiórki Plac Sejmu Śląskiego.
Fotografia przedstawia gmach budynku wydziału humanistycznego UŚ. Na pierwszym planie pomnik Wojciecha Korfantego. Autor: Moderna © Krzysztof Szlapa 2021
Po raz kolejny zapraszamy Was na plener fotograficzny! Tym razem na warsztat weźmiemy relację twórcy z przestrzenią architektury, z przestrzenią miasta. Miasto wpływa na nas, wpływa też na naszą fotografię, dlatego wspólnie spróbujemy wypracować sposób fotograficznego poruszania się w obszarze architektury. Motywem przewodnim spaceru będzie katowicka moderna. Plener będzie oparty na realizacji zadań fotograficznych podczas spaceru wcześniej zaplanowaną trasą (metodą przypominającą grę terenową). Planujemy również wspólne zwiedzanie wystawy fotograficznej wraz z omówieniem jej na żywo.
Zajęcia będą miały także dodatkowy walor integracyjny - po programowym czasie zajęć warto zarezerwować sobie dodatkowy na spotkanie w luźniejszej atmosferze.
 
Na zajęcia prosimy zabrać sprzęt fotograficzny (aparat z naładowaną baterią i kartą pamięci, opcjonalnie statyw).
 
Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.
 
Krzysztof Szlapa - urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku kurator w Galerii Pustej cd. W Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, uczestnik Szkoły Widzenia, Grupy 999, Grupy FOTOGRAFY, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, wykładowca kursów ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego UŚ, stale współpracuje z Kamilem Myszkowskim przy różnych projektach upowszechniających fotografię artystyczną. Mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.
 
Warsztaty fotograficzne w cyklu "Między nami fotografami"/Projekty długoterminowe.
Szczegółowych informacji udziela Marlena Kolarczyk (tel. 609058321, dkchwalowice.promocja@gmail.com).
 
Zdjęcie ilustrujące informację o wydarzeniu: Moderna © Krzysztof Szlapa 2021
rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij