Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
42 festiwal piosenki dziecięcej zgłoszenia od 4 marca do 8 kwietnia 2024 przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024, po prawej logo festiwalu.
zapuść korzenie. Historia pisana bagnetami, czyli wojenne losy naszych przodków.

„Praca studyjna i fotografia kreacyjna” | Między nami fotografami | 16.10.2021

2021-10-04

Wracamy do studia fotograficznego. Ponownie skupimy się przede wszystkim na pracy ze sztucznym i naturalnym oświetleniem oraz kompozycją obrazu. Tematem miesiąca będzie portret kreacyjny – człowiek plus rekwizyt/atrybut.

W trakcie spotkania będziemy starać się dostrzec co kryją ludzkie oczy, odzwierciedlić na fotografii wnętrze i ducha, a także w oryginalny sposób ująć piękno postaci.

16 października 2021 r. (sobota) od godz. 10:00 do 15:00

Koszt udziału, 80 zł (obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 609058321 lub mailowo dkchwalowice.promocja@gmail.com

Na zgłoszenia i wpłaty czekamy do 14 października. Numer rachunku bankowego: 

PKO Bank Polski SA  27 1020 2472 0000 6302 0499 0802

Podczas zajęć nie zabraknie sprawdzenia i wnikliwego omówienia postępów w pracy nad Waszymi projektami długoterminowymi. Prosimy o przyniesienie kilku wydrukowanych zdjęć na wybrany temat w dowolnej formie i formacie.

Oczywiście jak zwykle nie zabraknie twórczych zadań oraz dużej dawki inspiracji w postaci albumów i katalogów fotograficznych i ikonicznych przykładów z historii fotografii.

Na zajęcia prosimy zabrać sprzęt fotograficzny (aparat z naładowaną baterią i kartą pamięci, statyw, oraz opcjonalnie nietypowe oświetlenie np. lampki LED lub latarki oraz małe lusterko). Do tego każdy uczestnik zabiera swój przedmiot, który w jakiś sposób go definiuje. Posłuży on jako rekwizyt do fotografii portretowej.

 

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

 

Krzysztof Szlapa - urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku kurator w Galerii Pustej cd. W Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, uczestnik Szkoły Widzenia, Grupy 999, Grupy FOTOGRAFY, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, wykładowca kursów ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego UŚ, stale współpracuje z Kamilem Myszkowskim przy różnych projektach upowszechniających fotografię artystyczną. Mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Strona: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij