Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
42 festiwal piosenki dziecięcej zgłoszenia od 4 marca do 8 kwietnia 2024 przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024, po prawej logo festiwalu.
zapuść korzenie. Historia pisana bagnetami, czyli wojenne losy naszych przodków.

Warsztaty fotograficzne | 20.11.2021

2021-10-30

Warsztaty fotograficzne w cyklu
"MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI - Projekty długoterminowe".
20 listopada 2021 r. (sobota) w godz. 10:00-14:00 "Praca studyjna i fotografia kreacyjna odsłona druga". 

Kontujemy pracę w studiu fotograficznym – nie ma to jak zaszyć się w ciemnej jaskini rozświetlanej błyskiem lamp – wspaniałe rozwiązanie na jesienną słotę. Tym razem skupimy się na malarskich inspiracjach i spróbujemy zrozumieć światło mistrzów. Tematem miesiąca będzie portret inspirowany wielkimi dziełami sztuki.

fot. Krzysztof Szlapa 2021 na podstawie obrazu Dziewczyna z perłą Johannesa Vermeera

fot. Krzysztof Szlapa 2021 na podstawie obrazu Dziewczyna z perłą Johannesa Vermeera.

 

W trakcie spotkania będziemy starać się dociec w jaki sposób dawni mistrzowie używali światła dla podkreślenia cech formalnych obrazu oraz stworzenia nastroju. Podczas zajęć jeszcze raz będziemy konsultować Wasze projekty długoterminowe, a zatem jest to ostatni dzwonek! Oczywiście jak zwykle nie zabraknie twórczych zadań oraz dużej dawki inspiracji w postaci albumów i katalogów fotograficznych i ikonicznych przykładów z historii fotografii. Na zajęcia prosimy zabrać sprzęt fotograficzny (aparat z naładowaną baterią i kartą pamięci, statyw, oraz opcjonalnie różnego typu elementy kostiumu i rekwizyty).

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

Krzysztof Szlapa - urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku kurator w Galerii Pustej cd. W Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, uczestnik Szkoły Widzenia, Grupy 999, Grupy FOTOGRAFY, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, wykładowca kursów ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego UŚ, stale współpracuje z Kamilem Myszkowskim przy różnych projektach upowszechniających fotografię artystyczną. Mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Strona: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.

Koszt udziału: 80 zł
Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 609058321 lub mailowo dkchwalowice.promocja@gmail.com

Na zgłoszenia i wpłaty czekamy do 18 listopada 2021 r.
Numer rachunku bankowego:
PKO Bank Polski SA 27 1020 2472 0000 6302 0499 0802

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij