Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Banner informujący o wystawie Transformacja Energetyczna
Banner wydarzenia Dzień Dziecka, po prawej stronie grupa pięciu osób, na górze balony
grafika 5 letnia akademia malucha raj naj naj 17-18 czerwca 2023. po lewej czerwona papuga i łąka po prawej drzewa

Zapal światło wolności | 13.12.21 o godz. 19:30

2021-12-13

W roku 2021 świętujemy 40. rocznicę wydarzeń, które trwale zapisały się w historii Polski. Wydarzenia dramatyczne przeplatały się z tymi dającymi nadzieję. Data pacyfikacji Kopalni Wujek w pamięci Polaków to jeden z najczarniejszych dni w historii. Rok 1981 to jednak także pozytywne zjawiska, fenomen Solidarności i kamienie milowe osiągnięte na drodze do wolności.

Dla upamiętnienia wydarzeń roku 1981 Biuro Programu „Niepodległa” wspiera zainicjowaną przez Instytut Pamięci Narodowej akcję „Zapal Światło Wolności”. Aby dołączyć do niej wystarczy zapalić symboliczną świecę 13 grudnia 2021 o godz. 19:30. Można tego dokonać:

Kampania nawiązuje do gestu, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Organizatorzy mają nadzieję, że światełko pojawi się w oknach domów, urzędów, szkół i innych instytucji. W akcję włączą się najwyższe władze państwowe podczas uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Będzie ona transmitowana w TVP1 o godzinie 19:30. W akcję „Zapal światło wolności” włączą się m.in. Kancelaria Prezydenta RP, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Urzędy Wojewódzkie oraz media lokalne i ogólnopolskie.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij