Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Banner informujący o wystawie Transformacja Energetyczna
Banner wydarzenia Dzień Dziecka, po prawej stronie grupa pięciu osób, na górze balony
grafika 5 letnia akademia malucha raj naj naj 17-18 czerwca 2023. po lewej czerwona papuga i łąka po prawej drzewa

Spektakl obrzędowy "Herody" | 6.01.2022

2021-12-21

Niewielka walizka po starym akordeonie – w nim zamyka się nie tylko świat Heroda, bohatera bożonarodzeniowego przedstawienia popularnego niegdyś na podlaskich wsiach, ale także tradycja dawnego kolędowania.

Zapraszamy na spektakl 6 stycznia 2022 r. o godz. 11:00. Bilety dostępne w kasie domu kultury lub w sprzedaży internetowej -10 zł/os.

Spektakl „Herody” połączony jest z warsztatem rodzinnym, na którym zaprezentowane zostaną instrumenty tradycyjne oraz ludowe zwyczaje i tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Jest to żywa lekcja tradycji i historii.

Pomysł i realizacja: Mateusz Tymura (Teatr Latarnia)
Lalki: Monika Kwiatkowska
Premiera: 09.12.2019 Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

Matusz Tymura - Absolwent białostockiej Akademii Teatralnej. Aktor, lalkarz, reżyser i animator kultury. Założyciel niezależnego teatru "TEATR LATARNIA" w którym zrealizował 9 spektakli. Współpracuje m. in. z Teatrem Wierszalin i Białostockim Teatrze Lalek. Przez lata swojej działalności prowadził szereg warsztatów artystycznych w całej Polsce m. in 8 edycji Lata w Teatrze. Współtwórca i współzałożyciel wielu społeczno-kulturalnych inicjatyw w Białymstoku,
takich jak: Biała Czysta Kulturalna - rzeka dla mieszkańców, Bojary Zostają Kulturalne, Podwórkowy Domu Kultury, Ratujemy białostocki Neon Żonkil. Współtwórca wytwórni kasetowej Pionierska Records. Laureat plebiscytu Gazety Wyborczej „Przystanek Młodzi”. Wyróżniony przez redakcję Polskiego Radia Białystok w kategorii "Kulturalna Postać Roku". Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego, pięciokrotnie stypendysta Prezydenta Białegostoku oraz stypendysta
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współzałożyciel kapeli "Batareja" w której wykonuje muzykę tradycyjną.

Czas trwania spotkania (spektakl i warsztat) to 1 godzina.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij