Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Banner informujący o wystawie Transformacja Energetyczna
Banner wydarzenia Dzień Dziecka, po prawej stronie grupa pięciu osób, na górze balony
grafika 5 letnia akademia malucha raj naj naj 17-18 czerwca 2023. po lewej czerwona papuga i łąka po prawej drzewa

Teatralny wieczór sztuk | 11.03.2022

2022-03-11

W piątek 11 marca 2022 r. o godz. 19:00 zapraszamy na Teatralny wieczór sztuk

Program wieczoru:

Wernisaż wystawy prac finalistów i laureatów VII edycji Konkursu Fotografii Teatralnej

Wystawa prezentuje prace finalistów i laureatów VII edycji Konkursu Fotografii Teatralnej organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Na ekspozycję składają się fotografie zgłoszone w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu oraz zestaw dokumentacyjny z przedstawienia, którego premiera odbyła się w sezonie 2020/2021.

W wystawie biorą udział prace: Jeremiego Astaszowa, Bartłomieja Barczyka, Agnieszki Cytackiej, Natalii Giedryś, Sebastiana Góry, Przemysława Jendroski, Marianny Kuleszy, Marcina Mazieja, Klaudyny Schubert, Maurycego Stankiewicza, Dawida Stube, Wojtka Szabelskiego, Waldemara Szymczaka, Anety Wawrzoły, Ireny Wypych, Marka Zakrzewskiego, Marka Zawadki.

Laureatów i finalistów wybrało Jury w składzie: Katarzyna Fazan, Łukasz Gaweł, Jadwiga Majewska, Iga Niewiadomska i Tobiasz Papuczys.

 

 „Ja, Mania”

Obsada: Angelika Panas

Scenariusz: Angelika Panas na podstawie tekstu Artura Pałygi "W promieniach"

Reżyseria: Angelika Panas

„Ja, Mania” to monodram stworzony na podstawie sztuki Artura Pałygi ,,W promieniach”. Spektakl przekrojowo ukazuje życie Marii Skłodowskiej-Curie. Jest swego rodzaju spojrzeniem przez okno czyjegoś domu. Jednak polska noblistka jest jedynie pretekstem, przykładem człowieka, który dąży do celu, do spełnienia marzenia... Jej osoba ma przypomnieć, że ludzie, których kojarzymy z wielkimi sukcesami, wiele się od nas nie różnią, także mają dom, obowiązki i problemy. Sceny ukazujące różne etapy życia, role społeczne oraz rodzaje dialogów, które występują w życiu każdego z nas, przybliżają nam nie tylko obraz Marii, ale i nas samych. „Ja, Mania” ma zachęcić do refleksji nad własnym życiem, poszukiwaniem szczęścia oraz spełnienia. Ma być asumptem do odpowiedzi na pytanie „Czy i co warto poświęcić, aby spełnić marzenia?”.

Angelika Panas za monodram ,,Ja, Mania” została wielokrotnie nagrodzona m.in. grand prix Brodnickiej Uczty Teatralnej, I nagrodą Ogólnopolskiego Festiwalu Monodramów i Teatrów Małych Form Bamberka, I nagrodą i nagrodą specjalną Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych Galimatias, I nagrodą Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Małych Form "Karbidka".

 

Wstęp wolny.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij