Poligon

KONCERT Mariusz KALAGA & Trio - 22 stycznia o godz. 17.00.

2017-01-20

Zachęcamy do kupna biletu w prezencie dla Babci i Dziadka z okazji ich święta! Bilety: 65 zł, bilet grupowy od 10 osób - 40 zł. Strona artysty: www.kalaga.com.pl

 

 

 

 

Z nowym rokiem wyjatkowy koncert w Chwałowicach - wystapi Mariusz Kalaga, to propozycja skierowana głownie do straszego pokolenia które ceni piosenkę biesiadną, country i utwory takich gwiazd jak Elvis Presley czy Roy Orbison do których stylistycznie nawiązuje artysta. Jego głos charakteryzuje duża skala i "ciepła" barwa. Łatwo i szybko nawiązuje kontakt z publicznością a jego ciekawe interpretacje i komentarze wykonywanych utworów są atrakcją i urozmaiceniem każdego koncertu. 

 

Mariusz Kalaga jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Mając 14 lat zapisał się do parafialnego chóru Cordis Christi, co zaowocowało występami, koncertami i spektaklami muzycznymi o tematyce religijnej. Swoją zawodową karierę muzyczną rozpoczął w 1980 r. na Festiwalu Piosenki Studenckiej, gdzie zdobył główną nagrodę Złotego Gwoździa za piosenkę własnej kompozycji „Monopolowy blues”. W latach 90. występował w kilku zespołach muzycznych, m.in. Duo For You, Johnny Walker Band, Gang Marcela. W czerwcu 2000 r. wyjechał do Nashville w USA na największy na świecie Festiwal Muzyki Country Fan Fair, gdzie wystąpił w jednym z klubów. W trakcie tego pobytu zagrał również w Chicago, gdzie wystąpił dla Polonii amerykańskiej. Po powrocie do Polski, założył zespół Partners, z którym występuje do dnia dzisiejszego. W lipcu 2000 r. odbył się jego recital „Od Orbisona do Nelsona” transmitowany na żywo przez TVP2. W latach 2006/2010 był radnym Rady Miasta Dąbrowy Górniczej i przewodniczącym Komisji Kultury. W kadencji 2010/2014 przewodniczący Komisji Kultury Związku Miast Polskich. Występował na Pikniku Country w Mrągowie, gdzie odebrał kilka nagród (m.in. Giganci Country). Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka. Na jednym z koncertów w Dąbrowie Górniczej wykonał z nim piosenkę „Gdy nam śpiewał Elvis Presley”.

 

 

Mariusz Kalaga - Life Koncert (koncert odbył się w październiku 2013 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu): https://www.youtube.com/watch?v=y5dkbG4V4LE.

 

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij