Poligon

KONCERT NOWOROCZNY w Kościele w Chwałowicach

2017-01-03

Zapraszamy na Koncert Noworoczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej "Rybnik" z udziałem zespołu wokalnego "The Chance". Koncert odbędzie się w Kościele p.w. Św.Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach w piątek 6 stycznia 2017 r. po Mszy Św. o godz.17:00. WSTĘP WOLNY!

 

The Chance istnieje od lutego 2012 r. Został stworzony w trakcie jednego z etapów kwalifikacyjnych do popularnego programu X Factor, w którym dotarł do WIELKIEGO FINAŁU tego popularnego programu, zajmując w nim ostatecznie trzecie miejsce. Zespół tworzą: Agnieszka Latusek, Monika Marcol, Magdalena Adamiak. Strona zespołu: http://thechance.com.pl/. Najnowszy singiel The Chance do obejrzenia na: https://www.youtube.com/watch?v=-YsCSzbJCgk.  

 

Miejska Orkiestra Dęta "Rybnik" - początki orkiestry datują się 1947 r. Z początku muzykami byli , pracownicy Rybnickich Warsztatów Naprawczych, którzy współpracowali z członkami orkiestry dętej KWK „Rymer”. Pierwszym dyrygentem orkiestry był Franciszek Pawelec.W październiku 1960 r. orkiestra stała się pełnoprawnym członkiem Stowarzyszenia Śląskich Kół Śpiewaczych i Instrumentalnych (obecnie Polski Związek Chórów i Orkiestr). 9 października 1984 roku kierownictwo muzyczne orkiestry obejmuje dyrygent Marian Wolny, który pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego. Od roku 1993 zespół pełni funkcję reprezentacyjną jako Miejska Orkiestra Dęta „RYBNIK” i jest instytucją samofinansującą się . Na bazie organizowanych przez orkiestrę wymian kulturalnych z zespołami zagranicznymi w roku 1992 zostaje zorganizowany w Rybniku Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „ZŁOTA LIRA”. W ramach dotychczasowych siedmiu edycji tego festiwalu zaprezentowało się 130 orkiestr z 12 krajów dając łącznie 221 koncertów i 48 pokazów musztr paradnych, których wysłuchało i obejrzało około 60 tyś. osób. Miasta festiwalowe takie jak Rybnik, Katowice, Gliwice, Zabrze, Knurów, Ruda Śląska, Wodzisław Śl., Racibórz, Żory, Gierałtowice i Jastrzębie odwiedziło w tym czasie 5485 muzyków i około 500 chórzystów. Sukcesy artystyczne osiągane na krajowych festiwalach i arenie międzynarodowej, pretendują Miejską Orkiestrę Dętą „RYBNIK” do grona najlepszych orkiestr dętych w naszym kraju, która jest przykładem „amatorskiego profesjonalizmu”. Strona: http://www.mod.rybnik.pl/news.php.

 

Organizatorami koncertu są: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Miejska Orkiestra Dęta "Rybnik", Urząd Miasta Rybnik, Parafia Chwałowice.

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij