Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Banner informujący o wystawie Transformacja Energetyczna
Banner wydarzenia Dzień Dziecka, po prawej stronie grupa pięciu osób, na górze balony
grafika 5 letnia akademia malucha raj naj naj 17-18 czerwca 2023. po lewej czerwona papuga i łąka po prawej drzewa

UWAGA!!! ODWOŁANE WARSZTATY FOTOGRAFICZNE | plener w Krakowie | 25.06.22

2022-06-25

Z POWODU NIEZEBRANIA SIĘ GRUPY - PLENER FOTOGRAFICZNY W KRAKOWIE ZOSTAJE ODWOŁANY.
__________________________________________________________________________________________________

 
Fotografia to pasjonujące medium, którego bezmiar jest niezaprzeczalny. Gdzie najlepiej poznamy różne jego możliwości? W miejscu, które fotografią żyje - każdym jej aspektem. Muzeum Fotografii to miejsce magiczne – skupia się na materialności i przekazie zdjęć, na technologiczności i zamyśle twórczym. To laboratorium, które stanie się areną naszych działań.
 
Zapraszamy na unikalną wycieczkę – plener do Krakowa!
Podczas czerwcowego wyjazdu plenerowego po pierwsze: odwiedzimy MuFo Józefitów czyli magazyn studyjny Muzeum Fotografii w Krakowie, gdzie zobaczymy historyczne eksponaty, odwiedzimy pracownie specjalistów zajmujących się zabezpieczaniem eksponatów, dowiemy się co nieco o pracy muzealników, historii budynku i jego znaczeniu dla powojennego polskiego kina oraz funkcjach konkretnych pracowni. W muzeum czeka na Was zadanie fotograficzne związane z przeszłością.
 
Koszt wstępu do MuFo Józefitów: 14 zł od osoby (zostaniemy oprowadzeni przez przewodnika).
Po drugie: plener krakowski – spróbujemy odnaleźć siebie w historycznym mieście, spojrzeć na niego naszymi oczami. Nie zabraknie też integracji i odpoczynku, a także niespodzianek, zaplanowaliśmy dla Was piknik w parku – zabierzcie ze sobą jakieś przysmaki i koce.
Uwaga! Transport do Krakowa we własnym zakresie!
Zbiórka o 10:30 pod MuFo Józefitów, (ul. Józefitów 16, 30-045 Kraków)
Zapisy na Warsztat II przyjmujemy do 20 czerwca 2022 r.
mailowo: dkchwalowice.promocja@gmail.com
lub pod numerem telefonu 609058321
Koszt: 150 zł
nr konta PKO Bank Polski SA 27 1020 2472 0000 6302 0499 0802
 
Plener prowadzą:
Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.
 
Krzysztof Szlapa urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor jedenastu wystaw indywidualnych i uczestnik wielu wystaw zbiorowych, od 2014 roku współkurator w fotograficznej Galerii Pustej cd. w Jaworznie, w latach 2014-2019 kurator galerii sztuki Za Szybą w Katowicach, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, gdzie pełni funkcję sekretarza zarządu. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w roku 2017 (projekt Widziadła dotyczący konurbacji górnośląskiej). Laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej za najlepszą wystawę indywidualną. Autor prezentacji podczas IV i VI Festiwalu Fotografii Analogowej 2018 i 2020 oraz Śląskiego Maratonu Fotograficznego 2017. Wykładowca kursów fotograficznych ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Śląskiego. Prowadzący masterclass w Muzeum Śląskim w ramach projektu “Miasto w procesie". Redaktor corocznych katalogów fotograficznych Galerii Pustej cd. od 2014. Autor albumów "W zasięgu wzroku" 2017 (wydawnictwo grupakulturalna.pl) oraz "Przemiany" 2021 (wydawca ZPAF OŚ). Zaangażowany uczestnik fotograficznych grup twórczych: Szkoła Widzenia, czesko-polska Grupa 999, śląska Grupa FOTOGRAFY. Inicjator wielu wydarzeń kulturalnych upowszechniających fotografię artystyczną takich jak: wernisaże wystaw, warsztaty oraz spotkania autorskie we współpracy z różnymi instytucjami m. in. BWA Katowice, Muzeum Historii Katowic, Śląski Festiwal Nauki UŚ. Mieszka w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego.
Strona: https://krzysztofszlapa.myportfolio.com.
rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij