Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
raj naj naj Letnia Akademia Malucha, pszczólki, chmurki i papuga na grafice
półkolonie z domem kultury chwałowice po jednej stronie ciasteczko w czapce - wakacje ze smakiem, po drugiej kula ziemska - wakacje w zgodzie z naturą.
gala taneczna 14.06 17:00 rozświetlone światłem reflektora KODART
finał zajęć angielskiego  dla seniorów, festony z brytyjskiej flagi nad granatowym tłem

Alternatywnie: Cukier Puder - w sobotę 25 lutego o godz. 18.00

2017-02-20

Zapraszamy na pierwszy tegoroczny koncert - WSTĘP WOLNY! „Wskakujcie zatem do naszej cukiernicy, wciągajcie, wchłaniajcie i odkrywajcie wraz z nami zawartość cukru w pudrze.” 

 

Cukier Puder - wysypał się na świat jesienią 2015 roku. Daniel Wiśniewski - lider akcji cukrowej, po miesiącach poszukiwań wspólników dźwięku, dzięki sile internetu odnalazł Paulinę Kulka Szojer. Jesienne spotkanie duetu zakończyło się spontanicznym nagraniem "na telefon" kilku gitarowych szkiców utworów Daniela wraz z kreatywnym wokalem oraz tekstami Pauli. Chwilę potem do cukiernicy dosypali się Miłosz Bazarnik (piano), Marek Wrona (bas), Szymon Bisaga (drums), którzy wraz z gitarą i kompozycjami Daniela Wiśni Wiśniewskiego i wokalem oraz tekstami Pauliny Kulki Szojer postanowili zrobić wspólny muzyczny deser (z wisienką na torcie). Wspólne miejsce, w którym wszystko się zaczęło i w którym odbywają się próby to Tarnowskie Góry. Jednak każdy z cukrowników jest z innego miasta, innej rzeczywistości i innej grupy wiekowej, ale cukier łączy ludzi. Próby obfitują w muffinki, ciastka, ciasteczka, cukierki, torciki i pożerane przez Paulinę daktyle.


„W słodkich więc, acz niepewnych oparach poznawania się, przyczajenia i wyczuwania, powstało 5 pierwszych utworów "Sweet heaven", "Ball", "W sierpniu przed lustrem", "Empty full" i "Son". Po kilku tygodniach kolejne utwory były potwierdzeniem, że się klei muzycznie i energetycznie zmierzamy w tym samym kierunku. W czerwcu 2016 r. skończyliśmy nagrywanie demówki pięciu utworów, których styl jest wyłącznie nasz. Każdy utwór to nasze dźwięki zawieszone w pudrowym pyle, trochę niedopowiedziane, połamane w rytmie, nieco zaskakujące, trochę lewitujące w powietrzu, o smaku jednak tak nasyconym, że ma swój przyprawiony charakter. Wskakujcie zatem do naszej cukiernicy, wciągajcie, wchłaniajcie i odkrywajcie wraz z nami zawartość cukru w pudrze.”

 

Skład zespołu Cukier Puder: Paulina Szojer - wokal, Dominika Wiśniewska - chórki, Daniel Wiśniewski - gitara, Marek Wrona - gitara basowa, Miłosz Bazarnik - instrumenty klawiszowe, Szymon Bisaga - perkusja. Oficjlana strona zespołu: www.cukierpudergra.pl.

 

Do posłuchania: Cukier Puder - Empty Full: https://www.youtube.com/watch?v=9T1qKFxz40s.

 
rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij