Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

Dzieci!!! Przyjechał Teatr!!! | 17.07.22

2022-06-18

Dzięki wsparciu naszego Partnera - Fundacji PZU - możemy spotkać się 17 lipca 2022 r. w ogrodzie społecznych w ramach projektu "Dzieci!! Przyjechał Teatr!!!" 

WARSZTATY:

o 10:00 warsztaty LAND ART, czyli tworzenie obrazków z żywych roślin dla dzieci od 5 lat. Zapisy ruszają 4 lipca 2022 r. 

o 10:00 warsztaty PSZCZELARSKIE, czyli ciekawostki o pszczołach.

 

o 11:00 spektakl plenerowy KAZIO SPONGE "Palec pod budkę"

Kazio Sponge to postać, która potrafi zawładnąć sercami widowni w każdym wieku. Ma 52 centymetry wzrostu i zaawansowaną wadę wymowy. Jest dżentelmenem, bywalcem, „celebrytą”, królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy – bez wyjątku –temat. Mówi, że ma serce z gąbki i jest w nim miejsce dla każdego, bo przecież gąbka wiele chłonie. Przemierza świat zapraszany na festiwale i wydarzenia, na których robi wiele zamieszania. Improwizowana formuła sprawia, że każde spotkanie z Kaziem jest niepowtarzalne. W jego cieniu nieustannie stoi mama (pomysłodawczyni i kreatorka postaci) – Anna Makowska-Kowalczyk – aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek.

"PALEC POD BUDKĘ!" to spektakl, w którym rządzi Kazio - 6-letni gaduła i ważniak, dziecko, które zaprasza widzów do swojego świata, by wspólnie zmierzyć się z dziecięcymi mitami i problemami. Kaziowi towarzyszy Mazi - multiinstrumentalista i przyjaciel - magik, który mając jedynie dwie ręce i looper, potrafi zrobić muzykę z linijki, puszki Coca-Coli, lakieru do włosów, podczas gdy Ty myślisz, że gra dla Ciebie cały band.

"PALEC POD BUDKĘ!" to zabawa teatrem lalek, muzyką, słowem. Duża ilość interakcji z publicznością i improwizacji, sprawia, że każde spotkanie z Kaziem i Mazoniem wgniata w fotel i poprawia humor.

Dla dzieci od 3 lat.

Bezpośrednio po spektaklu zapraszamy ma warsztaty "Pobaw się ze mną".

Czy można polecieć w kosmos bez rakiety? Czy istnieją suche kałuże? Czy kredka może być ludzikiem? Jak dostać się na koniec świata? Jak zamkną w kieszeni kosmos?
"POBAW SIĘ ZE MNĄ" to warsztaty, w trakcie których uczestnicy zapoznają się z teatrem formy, teatrem
przedmiotu i teatrem lalek. Ideą warsztatów jest zainspirowanie dzieci i ich opiekunów do twórczej zabawy w teatra w zaciszu domów. Celem jest pokazanie, że aby dobrze się bawić, nie potrzebujemy mnóstwa zabawek i gadżetów.
Kazio wprowadza dzieci w świat wyobraźni i fantazji. Występuje w roli przewodnika, inspirując uczestników do zabawy. To dzięki wyobraźni, którą posiada każde dziecko, gąbki do zmywania mogą by klockami, taśma malarska autostradą, a gazeta latającym dywanem.
Formuła sprawia, że dzieci mają poczucie współtworzenia warsztatu, a Kazio jako gospodarz zadba by każdy spędził miło i twórczo czas.

koncepcja i pomysł warsztatów:
ANNA MAKOWSKA-KOWALCZYK
GRZEGORZ MAZOŃ

prowadzenie:
KAZIO SPONGE
ANNA MAKOWSKA-KOWALCZYK
GRZEGORZ MAZOŃ

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij