Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
42 Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024

Wernisaż wystawy "Rysunek i malarstwo" | 21.10.22

2022-10-21

21 października o godz. 18:00 zapraszamy do sali kolumnowej na wernisaż wystawy "Rysunek i malarstwo".

Podczas wernisażu z recitalem wystąpią uczestnicy „Studia wokalnego dla młodzieży i dorosłych”:  Anna Bywalec, Anna Pawliczek, Daria Prządkiewicz, Patrycja Przygoda i  Tomasz Wójcik, którym będzie akompaniował na fortepianie Jarosław Hanik.

Wstęp wolny.

Wystawa obejmuje prace uczestników zajęć pracowni rysunku i malarstwa sztalugowego powstałe w sezonie 2021/2022.

Podejmowana tematyka prac to: martwa natura, studium postaci, abstrakcja.  

Autorki prac:

Bożena Szymak

Ukończyła Technikum Rachunkowości Rolnej w Ełku, pochodzi z Mazur, urodziła się w Giżycku. Ma trójkę dorosłych dzieci oraz czwórkę wnucząt. W przyszłym roku osiągnie wiek emerytalny i być może zakończy karierę zawodową w turystyce. Pracuje w Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej. Będąc w szkole średniej sporo szkicowała i na tym skończyła swoje hobby. Myśli, że będąc na emeryturze będzie mogła nareszcie zacząć przygodę z malarstwem, posiłkując się kursami.

Ewa Wardulińska

lat 43 urodzona i zamieszkała w Rybniku. Skończyła Studium Medyczne na wydziale terapii zajęciowej. Obecnie pracuje jako florystka tworząc przeróżne kompozycje kwiatowe. 

Na zajęcia z rysunku i malarstwa sztalugowego uczęszcza od roku gdzie poznaje różne techniki malarstwa i tym samym rozwija swój talent artystyczny.
Lubi wędrówki po górach w doborowym towarzystwie:) odpoczynek na łonie natury oraz dobrą książkę.

Iwona Sulwierska

Kinga Spisak

Ma 14 lat.  Na zajęcia plastyczne w DK zaczęła uczęszczać od trzeciego roku życia i odkąd pamięta, że wykonywanie różnych prac plastycznych sprawia jej przyjemność oraz przynosi satysfakcję z efektu końcowego. Kinga chce się dalej rozwijać i obserwować postępy widoczne w swoich pracach.

Olga Degenhardt-Pojda

Z wykształcenia jest ekonomistką i pracuje w swoim zawodzie, jednakże ma również artystyczną naturę i stąd się biorą jej zainteresowania do wszelkich zajęć artystycznych: rękodzieło, ceramika, malarstwo, florystyka.
Dodatkowo od wielu lat kształci się w rozwoju duchowym m.in. Theta Healing, Biologia totalna.

Zosia Jabłońska

Ma 14 lat. W tym roku rozpoczęła naukę w Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śląskim, gdzie rozwija swoje zainteresowania i talent. W wolnych chwilach szkicuje, często inspirując się postaciami z komiksów, filmów i bajek. Tworzy własne komiksy, w których łączy fikcję z rzeczywistością. Jest członkinią szkolnego kółka teatralnego.
Zosia lubi czytać oraz spędzać czas ze znajomymi i rodziną.

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij