Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
42 Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024

Świstak tłumaczy świat: LUDZIE DALEKIEJ PÓŁNOCY | 5.03.23

2023-03-05

Czy wiecie jak żyli ludzie? Jak mieszkali? Co jedli i o czym opowiadali przy ognisku? Czy wiecie na przykład skąd wzięła się nazwa "Eskimos"? Albo z czego robiło się okulary słoneczne? Albo skąd brało się patyki, kiedy wokół tylko lód, lód i lód? Albo jak budowało się igloo? Nie wiecie? To się świetnie składa, bo będziecie mieli okazje się dowiedzieć w niedzielę 5 marca o godz. 11:00!

grafika, na tle w odcieniach szaro-niebieskich - kompas z zaznaczoną na czerwono literą N w słowie kompas. Świstak tłumaczy świat: Ludzie północy.

Podczas pierwszego spotkania z cyklu "Świstak tłumaczy świat", Świstak Wam wszystko wytłumaczy i o wszystkim opowie. Jak mieszkali, co jedli i jakie historie opowiadali sobie przy kamiennej lampce mieszkańcy koła podbiegunowego. A mówić będzie bardzo interesująco i bardzo zabawnie.

Nowy cykl spotkań o świecie przeznaczony będzie dla dzieci od 6 roku życia oraz starszych uczestników poprzedniego cyklu Bajki Najnajki. A Świstak to oczywiście Mateusz Świstak, opowiadacz i edukator, który o podróżach opowiada najmłodszym już od prawie 10 lat. Autor bloga basnienawarsztacie.pl i zdobywca nagrody Słoneczniki... właśnie za cykle opowieści o podróżach, który przygotowywał dla Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

Bilety: 20 zł/os. dostępne w kasie domu kultury lub w sprzedaży internetowej.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij