FINAŁ Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN 11 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery.

2017-06-02

9 czerwca w godz. 13.00 - 21.00 - plener fotograficzny "Industrialne zabytki Rybnika". 10 czerwca o godz. 18.00 - wernisaż wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród laureatom, koncert muzyki elektronicznej. 

 

 

Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej FOTO-PEIN był pierwszym tego typu konkursem w Polsce i od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem fotografików. Jego organizacja ma na celu zainteresowanie twórców i odbiorców tematyką industrii, zachęcanie do poszukiwania i promocji nowego spojrzenia na dziedzictwo przemysłowe, a także tworzenie archiwum „znikających punktów”. Konkurs adresowany jest do wszystkich fotografujacych, w trzech kategoriach: architektura, industrii, future. W kolejnych edycjach konkursu planowana jest nowa kategoria - "Obiekt na Śląskim Szlaku Zabytków Techniki”.

 

FOTO-PEIN od samego początku jest organizowany przez Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, gdzie rokrocznie odbywają się obrady jury oraz prezentowana jest główna wystawa pokonkursowa. Od 2016 r. odbywa się on pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika oraz przy współpracy z Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu. Niezmiennie od wielu lat w zacnym gronie jury zasiadają: dr Jiri siostrzonek - socjolog, Zastępca Dyrektora Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie w Opavie (Cz), mgr Dariusz Walerjański - Dyrektor Międzynarodowego Centrum Dokumentacji i Badań nad Dziedzictwem Przemysłowym dla Turystyki, Zbigniew Podsiadło - Prezes Okręgu Górskiego i Członek Zarządu Oddziału Głównego ZPAF.

 

PROGRAM

pleneru fotograficznego "INDUSTRIALNE ZABYTKI RYBNIKA" - 09.06.2017 r.

 

- o godz.13:00 - wyjazd z Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach na Osiedle Patronackie w Dzielnicy Chwałowice.
- o godz. 14:30 - wyjazd z Chwałowic na Osiedle Patronackie w Dzielnicy Paruszowiec.
- o godz. 17:00 - przejazd na Zabytkową Kopalnię Ignacy w Dzielnicy Niewiadom.
- o godz. 19:30 - spotkanie w sali konferencyjnej Industrialnego Centrum Kultury w Rybniku-Niewiadomiu - gorąca kolacja, pokazy prezentacji multimedialnych z poprzednich edycji konkursu FOTO-PEIN, dyskusje, dla chętnych wieczorne fotografowanie.

Koszt pleneru to 40zł od osoby. Organizatorzy zapewniają: autokar, poczestunek, ciepłą kolację, pokaz multimedialny i spotkanie integracyjne na Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu. Zapisy przyjmuje Koordynator pleneru: Izabela Nietrzpiel - mail:
fotopein@gmail.com, tel. 698680185.

 

FINAŁ FOTO-PEIN - 10.06.2017 r. o godz. 18.00.

 

W programie wieczoru:

- multimedialny eksperyment wizualno-muzyczny autorstwa muzyka, kompozytora i aranżera Tomasza     Manderli.

- uroczyste wręczenie nagród laureatom 11 edycji konkursu.

- otwarcie wystawy pokonkursowej i wernisaż.

 

Tegorocznymi laureatami konkursu FOTO-PEIN zostali:

Jadwiga Grzyb z Sosnowca
Iwo Borowicz z Bielska-Białej
Agnieszka Potocka-Makoś z Krakowa
Teresa Solarz z Sosnowca
Natalia Borowicz z Bielska-Białej

 

Do wystawy pokonkursowej zakfalifikowane zostały prace następujących autorów: Marek Jóźków, Łukasz Gomoluch, Tadeusz Adamczuk, Wiktor Stasiak, Bartek Dziwoki, Adam Sowa, Magdalena Wolff, Zdzisław Rakszawski, Ewa Zielińska, Urszula Iwan, Wojciech Głowacz, Katarzyna Wąchała, Adam Sokołowski, Teresa Solarz, Patryk Paszek, Iwo Borowicz, Natalia Borowicz, Monika Bilska, Oliwia Modrzejewska, Katarzyna Flak, Zbigniew Malec, Krzysztof Ostrzeniewski, Grzegorz Krzysztofik, Patryk Kos, Krzysztof Zając, Robert Lipka, Małgorzata Szram-Lipka, Agnieszka Potocka-Makoś.


Przed i po finale organizatorzy zachęcają wszystkich do odwiedzenia dzielnicy Paruszowiec oraz Zabytkowej Kopalni IGNACY - gdzie tego dnia odbywać się będzie wiele atrakcji związanych z INDUSTRIADĄ
www.industriada.pl

 

Szczegółowe informacje: www.fotopein.pl.

e-mail: fotopein@gmail.com
Kierownik Artystyczny Konkursu: Izabela Nietrzpiel
tel.+48 698 680 185

Odbitki prac konkursowych nagrodzonych i zakwalifikowanych do wystawy nie będą zwracane - zostaną umieszczone w archiwum konkursu. Autorzy pozostałych prac będą mogli odebrać fotografie osobiście w terminie do dnia 15 września 2017 r.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij