Poligon

„Szukając Siebie” - sobota 20 maja o godz. 19.00.

2017-05-15

UWAGA! BILETY WYPRZEDNE!!

Premiera spektaklu tanecznego Formacji Tanecznej BISS.

Bilety: normalny - 10 zł, grupowy - 5 zł.  

Premierowy spektakl Formacji Tanecznej BISS w reżyserii i choreografii Roksany Kołodziejczyk. Część choreografii przygotował również sam ZESPÓŁ. W spektaklu wystąpią tancerze: Julia Kusiak, Michał Siąkała, Karolina Sieroń, Zuzanna Łapka, Agnieszka Sapota, Natalia Czyżycka, Żaneta Marszolik, Julia Pluta, Sara Marut, Wiktoria Styrc, Emilia Buchalik, Aleksandra Pierchała, Piotr Sapota.


Formacja Taneczna Biss swoją działalność w Domu Kultury w Rybniku -Chwałowicach rozpoczęła w lipcu 2014 r. Dzięki licznym sukcesom tanecznym, zdobywanym na turniejach tańca rangi powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej, do zespołu zaczęły zgłaszać się nowe osoby pragnące rozpocząć swoją taneczną przygodę. I tak od września 2015 r. rozpoczęła działalność również Formacja Taneczna Biss Mini. Do niedawna członkowie obydwu zespołów zajmowali się głównie tańcem turniejowym. Obecnie jednak młodzi tancerze przede wszystkim angażują się w tworzenie spektakli tanecznych. A wszystko to za sprawą ubiegłorocznego Listopadowego Wieczoru Sztuk, podczas którego zaprezentowali wiązankę kilku etiud tanecznych tworzących mini spektakl, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem publiczności. Liczne gratulacje i płynące zewsząd słowa uznania skłoniły ZESPÓŁ do pracy nad nowym projektem. Strona: www.facebook.com/Formacja-Taneczna-BISS-825695334182920/.


Przesłanie - „Żyjemy coraz szybciej i pędzimy naprzód bez określonego celu. Żyjemy z dnia na dzień w ciągłym zagubieniu i braku czasu, a życie społeczne zmusza nas do ciągłego nakładania masek, odgrywania różnych ról w różnych sytuacjach życia codziennego. Łatwo jest zatracić poczucie własnej tożsamości w świecie, w którym indywidualność staje się niepotrzebną wartością za sprawą zewsząd narzucanych reguł, zasad i sposobów zachowań. Jak odnaleźć siebie, kiedy wokół nic nam w tym nie pomaga?”

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij