Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

CHWAŁOWICKI DZIEŃ ZIEMI - 25 kwietnia w Parku Górnika

2017-04-13

Pod hasłem „STOP SMOGOWI” - początek o godz. 9.30.

 

W ramach obchodów Dnia Ziemi w Parku Górnika tuż za Domem Kultury Chwałowice zorganizowana zostanie akcja z udziałem chwałowickich placówek oświatowych polegająca na przejściu barwnych korowodów w gwiaździstym marszu przez całą dzielnicę. Celem akcji jest uczczenie święta ziemi, edukacja ekologiczna, uświadomienie potrzeby działań proekologicznych oraz budowanie tożsamości miejsca.

 

Dzieci z przedszkoli i uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum przygotują wcześniej kolorowe „maseczeki antysmogowe” oraz krótką piosenkę o tematyce „antysmogowej”, która będzie odśpiewana przez całą grupę przybyłą na Dzień Ziemi. Ponadto dzieci będą maszerować wyposażone w atrybuty związane z ziemią i wiosną, tzn. w kwiaty, stroiki ale również transparenty proekologiczne.

 

Program Chwałowickiego Dnia Ziemi przedstawia się następująco:

- Każda instytucja w ok. piędziesięcioosobowej grupie, rozpocznie marsz na swoim terenie i przejdzie pobliskimi ulicami do Parku „Górnika” za Domem Kultury.

- o godz. 9.30 - powitanie i rozpoczęcie Dnia Ziemi, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej KWK „Chwałowice”.

- o godz. 9.40 - krótki kwiz i scenka tematycza dla dzieci w wykonaniu młodzieży z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

- o godz. 10.10 - odśpiewanie przez poszczególne grupy dzieci i młodzieży „piosenek antysmogowych”.

- o godz. 10.30 - poczęstunek grochówką na świeżym powietrzu.

- ok. godz. 11.30 - zakończenie akcji.

 

Organizatorami Chwałowickiego Dnia Ziemi są: Rada Dzielnicy Chwałowice, Przedszkole nr 13, Przedszkole nr 14, Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 35, Gimnazjum nr 3, IV Liceum Ogólnokształcące i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij