Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
grafika, grajkółko dla dzieci 1-4 lata, dzieci przyjechał teatr, teatr atofri, 26 marca 2023 godz. 11:00 bilet: 20 zł logo dk
grafika, pastelowe pisanki, na żółtym tle figury szachowe, logo domu kultury, wielkanocny turniej szachowy "o kopę jaj" 1.04.2023 godz. 10:00
41. Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego 20 maja 2023 godz. 17:00 koncert finalistów i zespołu małe tgd, na fioletowo niebieskim tle w fale zdjęcie grupowe dzieci i logo
baner z kształtami geometrycznymi w kolorach żółty, niebieski, róż, granat. Logo Narodwego Centrum Kultury i "Zaproś nas do siebie!"

Koncert finałowy 41. Festiwalu Piosenki Dziecięcej | 20.05.2023

2023-01-31

Już 20 maja o 17:00 zapraszamy na koncert finałowy 41. Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery.

Sprzedaż biletów na wydarzenie rusza 9 marca 2023 r. o godz. 12:00.

Bilety: 60 zł (normalny), 40 zł (bilet ulgowy dla dzieci) dostępne w kasie domu kultury lub w sprzedaży internetowej.

na fioletowym tle zdjęcie grupowe dziecięcego zespołu, logo małe TGD, 41 Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego

W pierwszej części koncertu wystąpią finaliści festiwalu przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Każdy występ podlega ocenie jury, które wyłoni laureatów poszczególnych kategorii oraz przyzna Grand Prix.

 

W drugiej części koncertu finałowego wystąpi zespół Małe TGD.
Małe TGD to profesjonalny zespół dziecięcy wykonujący muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem.
W 2017 r. Małe TGD wydało debiutancką płytę „Góry do góry”, a pod koniec 2019 r. ukazał się drugi album pt. „Wyspa skarbów”. Na początku 2020 r. album „Wyspa skarbów” został nominowany do FRYDERYKA w kategorii Muzyka Dziecięca i Młodzieżowa. Trzecia płyta zespołu Małe TGD „Online” powstała w trudnym dla wszystkich okresie pandemii. Dzieciaki w lekki i momentami przewrotny sposób opowiadają o radzeniu sobie z emocjami, codziennymi obowiązkami, zamykającym i otwierającym się światem.

 

Festiwal Piosenki Dziecięcej to impreza o bogatej tradycji organizowana od 1982 r., która na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz regionu. W festiwalu udział biorą soliści w wieku 6-16 lat, wykonujący piosenki w języku polskim.

Pomysłodawcą i incjatorem festiwalu był Tadeusz Paprotny - animator kultury, dlatego festiwal nazwany jest jego imieniem. Celem Festiwalu jest dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij