Poligon

„ŚWIAT DZIECKA” - Wieczór Sztuk dedykowany Najmłodszym!

2017-05-12

13 maja 2017 r. o godz. 18.00. Zapraszamy na: wystawę MISIÓW, wystawę fotografii dzieci, roztrzygnięcie konkursu "Mój miś i ja". Wstęp WOLNY!

 

 

 

 

W programie:

- wystawa MISIÓW Bruna Zielonki - Galeria Kolumnowa.

- wernisaż wystawy fotografii Klubu miłośników Fotografii „Zoomik” pt. „MASKI pamięci emocji”- Galeria DeKa i Galeria Drugiego Planu.

- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mój miś i ja”.

 

Wystawa MISIÓW

Bruno Zielonka - imię BRUNO, oznacza - niedźwiedź brunatny. Czyli jego przeznaczenie jako pasjonata niedźwiedzi zostało wyznaczone już w dzieciństwie. Najpierw pluszowe, a potem żywe misie zawsze były jego przyjaciółmi. Podziwiał ich cechy: mają wspaniały węch, i pomimo potężnej budowy i niezgrabnego chodu potrafią szybko biegać, zręcznie się wspinać i doskonale pływać. Pozostawione w spokoju poruszają się powoli i uwielbiają wygrzewać się na słońcu. Głodny niedźwiedź poluje, zjada owoce i korzonki lub łapie w rzece łososie, ale chętnie też częstuje się słodkim miodem pszczół. Zimą po prostu zasypia w swojej gawrze i nie przejmuje się chłodem. - Kiedy na nie patrzę nie mogę się oprzeć wrażeniu, że w niektórych aspektach moglibyśmy się czegoś od tych pięknych stworzeń nauczyć. Misie stanowią nieodłączną część mojego życia. Mam je wszędzie. Stoją, siedzą, bawią się, walczą w każdym zakątku mojego domu, biura, są także w mojej głowie. Towarzyszą mi tam, gdzie się udaję. Mój najmniejszy miś ma 2 mm, a największy dziewięć metrów. Mam niedźwiedzie grube i chude, radosne i smutne, gadające i śpiewające. Są niedźwiedzie stołowe, biurkowe, kanapowe, łazienkowe, kuchenne i ogrodowe. Jest nawet Miś Anioł Stróż. To naprawdę imponująca kolekcja. Zbieram Niedźwiedzie, misie i wszystko co jest związane z ich motywami. Spotkałem wiele osób, które również kolekcjonują misie i niedźwiedzie. Dlatego też podjąłem idę stworzenia platformy dyskusyjnej - „I-go Polskiego klubu kolekcjonerów Misiów i Niedźwiedzi” - mówi kolekcjoner Bruno Zielonka. Strona: www.misie.com.pl.

 

Wystawa - MASKI pamięci emocji

Wystawa autorstwa młodych 9-14 letnich fotografików z Klubu Miłośników Fotografii "Zoomik" z Radzynia Podlaskiego (Amelia Domańska, Aleksandra Gmur, Inga Górna, Julia Targońska, Mikołaj Król, Dominika Matuszewska, Piotr Mazur, Klaudia Miszczuk, Kornelia Niebrzegowska, Martyna Ostasiewicz, Monika Pawlina, Bartłomiej Rączka, Amelia Szymańska, Klara Świć i Oliwia Wlizło) oraz ich opiekuna Janusza Wlizło, jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej "Zbliżenie". Jest to opowieść o uśpionych endorfinach, które warto obudzić i budować pozytywne relacje międzyludzkie. Cały projekt składa się z 30 prac, z czego 15 tworzy wirtualną wystawę prezentowaną w mediach, a druga połowa to prace wydrukowane w formacie 70x100 cm, które można obejrzeć na żywo w galerii. Wystawa "MASKI pamięci emocji" to nie tylko fotograficznie ukazane emocje dzieci, ale i ważne przesłania dla dorosłych. - Dzięki temu, że fotografie w całości zostały zaaranżowane i wykonane przez dzieci, ich przekaz jest szczery i nie da się obok nich przejść obojętnie. Ostatnio projektem zainteresowało się Biuro Rzecznika Praw Dziecka, ponieważ jest to doskonały materiał edukacyjny, a przy tym zrealizowany na bardzo wysokim artystycznym poziomie. Mam nadzieję, że wystawa zainspiruje wiele osób, do tego, aby częściej pokazywać piękno życia, cieszyć się nim i rozkochiwać w nim dzieci - podkreśla opiekun klubu Janusz Wlizło. Zwiastun wystawy na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=MgHMlAwNjUE.rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij