Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"

Dzień Dziecka w ogrodzie | 2.06.2023

2023-06-02

Lubimy ogrodowe wydarzenia, dlatego z okazji Dnia Dziecka wraz z Fundacją JSW zapraszamy małych i dużych do ogrodu społecznego:

czekamy na Was 2 czerwca 2023 r. od godz. 16:30!

grupa 5 osób z instrumentami muzycznymi dla dzieci, u góry balony.

W programie:

 

16:30-18:00 animacje, warsztaty, kącik czytelniczy, dmuchańce.

18:00 Koncert zespołu Chwila Nieuwagi "Chwila dla dzieciaka"

Chwila Nieuwagi to zespół, który od przeszło dekady tworzy i koncertuje, meandrując umiejętnie pomiędzy poezją śpiewaną, folkiem, piosenką artystyczną, a nawet jazzem. Silnie związany jest z kulturą śląską, do której korzeni powraca,
komponując i pisząc także po śląsku. Uprawiając ten międzygatunkowy miszung w warstwie muzycznej i tekstowej, konsekwentnie nie daje się zaszufladkować, ciągle zaskakując nowymi pomysłami. Na scenie Chwila Nieuwagi czuje się najlepiej, w koncerty wkładając serce, kunszt muzyczny, spontaniczność i poczucie humoru.

W swoim dorobku grupa ma pięć krążków studyjnych oraz jeden krążek live. Chwila Nieuwagi o projekcie koncertowym „Chwila dla dzieciaka”: Powstał on w okresie pandemii na potrzeby one-linowej wersji festiwalu dla dzieci „Raj Naj Naj”. Doborem repertuaru zajęliśmy się wspólnie z naszymi dziećmi i tak trafiło do niego kilka naszych autorskich kompozycji, ale także znane nam z naszego własnego dzieciństwa przeboje, takie jak: „Najłatwiejsze ciasto w świecie”, „Był sobie król”, „Mydło lubi zabawę”, czy „Popatrzcie na jamniczka”. Wszystkie utwory zaaranżowaliśmy tak, by wpadły w ucho młodego słuchacza – w końcu to najszczerszy i najbardziej wymagający recenzent.

 

Wstęp wolny!

W strefie łasucha można będzie kupić lody, gofry, napoje.

 

Wydarzenie "Dzień Dziecka w Chwałowicach" organizowane dzięki finansowemu wsparciu Fundacji JSW.

 

Partnerzy wydarzenia:

Filia nr 7 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku, Strefa Aktywnej Młodzieży, Ciocia Klocia - Kreatywna Animacja, Zaczarowana - animacje & facepainting. 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij