Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
raj naj naj Letnia Akademia Malucha, pszczólki, chmurki i papuga na grafice
półkolonie z domem kultury chwałowice po jednej stronie ciasteczko w czapce - wakacje ze smakiem, po drugiej kula ziemska - wakacje w zgodzie z naturą.
gala taneczna 14.06 17:00 rozświetlone światłem reflektora KODART
finał zajęć angielskiego  dla seniorów, festony z brytyjskiej flagi nad granatowym tłem

Wystawa Anny Bodziek-Sikory

2023-08-25

W Galerii Kolumnowej i Galerii DeKa domu kultury można podziwiać wystawę

pn."Patchworki natury" żorskiej artystki Anny Bodzek-Sikory

na obrazku praca autorska

Anna Bodzek-Sikora

Żorzanka, absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Katowicach - filia w Cieszynie, a także Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na  kierunku - Florystyka. Wykładowczyni, mistrzyni florystyki, członkini Stowarzyszenia Międzykulturowego Maloka. Na co dzień pracuje jako specjalista sztuk plastycznych w Studio Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

Od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne, międzykulturowe i florystyczne oraz kursy dokształcające w dziedzinie florystyki.

Zamiłowanie do sztuki i przyrody łączy z niekonwencjonalnym podejściem do upcyklingu, jest to charakterystyczna cecha jej prac prezentowanych na wystawach krajowych i zagranicznych.

 

Wystawa "Patchworki natury" to prace wykonane w nurcie upcyklingu oraz technik łączonych z ceramiką, drutem i sznurkiem.

Formy tworzone przez artystkę odwołują się do natury, ponieważ to do niej najbliżej artystce, to z nią się identyfikuje. Jest to nie tylko wędrówka po formach, które przybrała glina i karton, ale przede wszystkim "powrót do korzeni", do świata pierwotnych uczuć i emocji. Proste kształty, koła, powtarzalność, odzwierciedlają harmonię i porządek. Są jak bicie serca, a jednocześnie przynoszą zróżnicowane efekty, tak jak w życiu każdego Człowieka.

 

Wstęp wolny !

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij