Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Zdjęcia zajęć  - ludzie i przedmioty

Wystawa prac I 01.09 - 20.10.2023

2023-08-25

W Galerii Kolumnowej i Galerii DeKa domu kultury już od 1 września będzie można podziwiać wystawę

pn."Patchworki natury" żorskiej artystki Anny Bodzek-Sikory

na obrazku praca autorska

Anna Bodzek-Sikora

Żorzanka, absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Katowicach - filia w Cieszynie, a także Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na  kierunku - Florystyka. Wykładowczyni, mistrzyni florystyki, członkini Stowarzyszenia Międzykulturowego Maloka. Na co dzień pracuje jako specjalista sztuk plastycznych w Studio Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

Od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne, międzykulturowe i florystyczne oraz kursy dokształcające w dziedzinie florystyki.

Zamiłowanie do sztuki i przyrody łączy z niekonwencjonalnym podejściem do upcyklingu, jest to charakterystyczna cecha jej prac prezentowanych na wystawach krajowych i zagranicznych.

 

Wystawa "Patchworki natury" to prace wykonane w nurcie upcyklingu oraz technik łączonych z ceramiką, drutem i sznurkiem.

Formy tworzone przez artystkę odwołują się do natury, ponieważ to do niej najbliżej artystce, to z nią się identyfikuje. Jest to nie tylko wędrówka po formach, które przybrała glina i karton, ale przede wszystkim "powrót do korzeni", do świata pierwotnych uczuć i emocji. Proste kształty, koła, powtarzalność, odzwierciedlają harmonię i porządek. Są jak bicie serca, a jednocześnie przynoszą zróżnicowane efekty, tak jak w życiu każdego Człowieka.

 

Zapraszamy na finisaż wystawy 20 października 2023 o godz. 18.00

Wstęp wolny !

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij