Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Zdjęcia zajęć  - ludzie i przedmioty

"Złodziej czasu" Teatr Polska I 19.10

2023-08-09

W czwartek 19 października 2023 r. o godz. 11:00 zapraszamy do Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach uczniów chwałowickich szkół na spektakl „Złodziej czasu” w reżyserii Waldemara Wolańskiego ze Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze im. Bogdana Nauki.

Teatr Polska 2023

„Złodziej Czasu” jest wciągającą historią, pełną czarów i magii. Baśnią opowiadającą o walce dobra ze złem, ale przede wszystkim zagłębiającą się w czas i wszystko, co się z nim wiąże. Upływ czasu, przemijanie, niepotrzebna strata czasu to problemy, które napotykamy każdego dnia. Opowieść zaczyna się niewinnie – mała dziewczynka spędza ferie u swoich dziadów w ich starym, skrzypiącym i pachnącym dziwnymi zapachami domu. Stoi tam olbrzymi zegar. Bardzo szybko okazuje się, że nie jest to zwyczajny zegar. Opowiedziana na dobranoc historia o złośliwym chłopcu, żyjącym w odległej Krainie Czasu, nazywanym przez dziadka Złodziejem Czasu wyzwala lawinę przygód. Małej dziewczynce udaje się pewnej nocy dostać się do tej krainy, ale to dopiero początek kłopotów. Będzie musiała zmierzyć się osobiście ze Złodziejem Czasu, aby uratować dziadkowi czas, który ten chce mu ukraść. Przekonamy się, kim naprawdę jest babcia i co kryło się we wnętrzu starego zegara…

Przesłanie: „Odwieczny czas wciąż pogania nas” można usłyszeć w piosence zegarów i jest w tym, niestety, dużo prawdy. Ciągle na nic nie mamy czasu, ciągle jesteśmy w biegu i często kosztem chwil przeznaczonych dla rodziny robimy setki innych rzeczy. A kiedy sobie to uświadamiamy, jest już za późno, raz straconego czasu nie da się już odzyskać.

Spektakl adresowany jest do dzieci 6+, ale zachęcamy do oglądania go całą rodziną, gdyż stanowi doskonały pretekst do rozmów z dziećmi na temat czasu.

czas trwania:  spektakl 1h + 45 minut lekcji teatralnej.

grupa wiekowa: od 6 lat

scenografia: Joanna Hrk

muzyka: Krzysztof Dzierma

dramaturgia: Waldemar Wolański

data premiery:20 marca 2022

Obsada:  Aga Ejsmont, Dorota Korczycka – Bąblińska, Lidia Lisowicz, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Sławomir Mozolewski.

 

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.


Pokazy spektakli TEATR POLSKA trwają od 1 września do 30 listopada 2023 r. TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie:

www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij