Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
42 festiwal piosenki dziecięcej zgłoszenia od 4 marca do 8 kwietnia 2024 przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024, po prawej logo festiwalu.
zapuść korzenie. Historia pisana bagnetami, czyli wojenne losy naszych przodków.

Zapuść korzenie | 4.03.2024

2024-01-22

W poniedziałek 4 marca 2024 r. o 18:00 zapraszamy na warsztat: Zapuść korzenie - historia pisana bagnetami, czyli wojenne losy naszych przodków.

żołnierze na polu walki

To już drugie spotkanie z cyklu warsztatów genealogicznych „Zapuść korzenie”. Ostatnim razem zmierzyliśmy się z podstawowymi typami XX i XIX w. dokumentów takimi jak akta USC czy parafialne księgi urodzeń, małżeństw i zgonów.

 

Tym razem sięgniemy do rodzinnych opowieści o wojennych losach naszych przodków. Odpowiemy sobie na pytanie w jakich źródłach i bazach możemy znaleźć informacje o służbie wojskowej, udziale w powstaniach, represjach wojennych i frontowych ofiarach osób, które od wieków zamieszkiwały miejscowości naszego regionu.

 

Warsztat poprowadzi Adam Miera. Pracownik Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, prowadzący cykl zajęć „Genealogia od kuchni”. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, członek Stowarzyszenia Działań Lokalnych Spichlerz w Czernicy, aktualnie w trakcie studiów podyplomowych: Genealogia. Teoria i praktyka na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W ramach swojej przygody z genealogią trwającej już blisko 8 lat związany badawczo z ziemią rybnicką, wodzisławską i raciborską.

 

Wstęp 10 zł. Rezerwacja i sprzedaż biletów możliwa od 9.02.2024 r.

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij