Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
42 Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024

Agnieszka i Marcin Lewandowscy | 17.03.2024 r.

2024-03-17

Przedstawiamy naszych tegorocznych gości i gościnie festiwalu:

17.03.2024 r. o 16:30 Agnieszka i Marcin Lewandowscy (Zwiedzaj cały świat):

“RPA z dziećmi - miesiąc w Afryce Południowej”.

na  żółtym tle czarne linie i koła. W największym kole zdjęcie mężczyzny i kobiety z dwójką dzieci

Time for Africa!!! Czyli miesiąc w RPA i Eswatini z dziećmi.

Pokaz prowadzony przez Agnieszkę i Marcina Lewandowskich, autorów bloga Zwiedzaj Cały Świat.

Jak to jest podróżować z dziećmi? Jakie drzwi się otwierają, a jakie zamykają? Czy można wchodzić na górskie szczyty, mając dzieci u boku?

Spędziliśmy miesiąc z dziećmi w Republice Południowej Afryki oraz kilka dni w Eswatini. Przemieszczaliśmy się samochodem od Cape Town po Johannesburg, zrobiliśmy ponad 4200 km i o tej podróży opowiemy na Festiwalu Karawana. Zobaczyliśmy miejsca, które wywarły na nas niesamowite wrażenie: Miasto Kapsztad z niesamowitą atmosferą i fantastycznymi punktami widokowymi, Górę Stołową, którą przeszliśmy wzdłuż i wszerz, Park Narodowy Addo, gdzie widzieliśmy setki słoni, Rezerwat Przyrody Featherbed. Przeszliśmy kilka szlaków trekkingowych w Drakensberg, czyli Górach Smoczych, zobaczyliśmy lamparta i lwy w Parku Narodowym Krugera. W Eswatini (poprzednio Swazilandzie), hitem była całodzienna, rodzinna wycieczka na Sibebe Rock - największą granitową skałę na kontynencie afrykańskim, porównywaną do australijskiej Uluru.Nie zabrało też safari oraz tradycyjnych tańców i poznania kultury ludzi Suazi. Poznaliśmy fantastycznych ludzi. I o tych spotkaniach z ludźmi, z przyrodą, ze zwierzętami opowiemy Wam w Rybniku.

 

Zwiedzaj Cały Świat to blog podróżniczy Agnieszki i Marcina Lewandowskich.

Geografowie i entuzjaści przygód, łącznie odwiedzili ponad 80 krajów. Podróżują sami oraz z dziećmi (Klarą, rocznik 2016 i Wojtkiem, 2019).

W 2021 roku spełnilii marzenie życia, odbyli półroczną podróż po Ameryce Południowej i Środkowej. Spędzili 3 miesiące w Meksyku i po miesiącu w Gwatemali, Ekwadorze i Peru. Turystyka to ich pasja, ale i część życia zawodowego. Agnieszka przez 15 lat zarządzała jednym z biur podróży na polskim rynku, Marcin organizuje targi turystyki biznesowej, a oboje są pilotami wycieczek. Samodzielnie zorganizowali wyprawy na Kilimanjaro, Kazbek, Mt. Blanc, Aconcagua i Mustagh Ata.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony "Zwiedzaj cały świat".

Karnety i wejściówki na wydarzenie można znaleźć tutaj.

Program tegorocznej Karawany.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij