Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"

POZNAĆ I ZROZUMIEĆ ŚWIAT - 14 września o godz. 18.00

2017-09-11

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem - wybitnym i znanym dzienniarzem i pisarzem. Bilet wstępu - 10 zł. Uczniowie i studenci - WSTĘP WOLNY!

POZNAĆ I ZROZUMIEĆ ŚWIAT to cykl spotkań z cenionymi dziennikarzami, którzy rejestrują, szukają przyczyn i wyjaśniają mechanizmy zanikania świata.

 

Dariusz Rosiak (ur. 1962) - dziennikarz radiowy i prasowy. W Trójce prowadzi swój autorski program „Raport o stanie świata”, współpracuje z redakcją publicystyki międzynarodowej Polskiego Radia, przez wiele lat był związany z „Rzeczpospolitą”, gdzie publikował w dodatku „Plus Minus”. Autor książek: „Oblicza Wielkiej Brytanii”, „Żar. Oddech Afryki”, „Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela”, „Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista” oraz „Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan”. Za tę ostatnią otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak i był nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2016.

 

Właśnie ukazała się jego najnowsza książka "Biało-czerwony. Tajemnica Sat Okha”Premiera książki przewidziana jest przez Wydawnictwo Czarne www.czarne.com.pl na 30 sierpnia, a już podczas naszego spotkania będzie można ją zakupić po promocyjnej cenie, oczywiście z autografem autora. Po promocyjnej cenie będzie też można nabyć i inne książki Dariusza Rosiaka wydane przez Wydawnictwo Czarne: „Żar. Oddech Afryki”, „Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela”, „Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista” i nagrodzoną „Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan”.Sat-Okh - Długie Pióro, syn wodza Szewanezów i Polki, która uciekła z zesłania na Syberii. Stanisław Supłatowicz, żołnierz AK, marynarz, autor poczytnych książek, w środowisku polskich miłośników amerykańskiego folkloru postać kultowa. Tyle wiedzieliśmy do tej pory, tyle sam o sobie mówił. Swoim życiorysem mógłby obdarować kilka osób. Nic więc dziwnego, że wciąż fascynuje, chociaż od jego śmierci minęło kilkanaście lat. Gdy Dariusz Rosiak, wytrawny reporter, postanowił przypomnieć tę legendarną postać, która dla młodych czytelników w czasach PRL-u była symbolem fascynującej przygody i bohaterstwa, sentymentalna podróż w przeszłość przerodziła się jednak w drobiazgowe śledztwo. Autor ruszył w podróż tropem „polskiego Indianina”, zadając pytania o jego pochodzenie, życie i twórczość. Odpowiedzi uzyskał tyle, ile osób, do których udało się dotrzeć w Polsce, w Rosji i w Kanadzie. Badając dokumenty, odkrywał kolejne tajemnice, które złożyły się w historyczny thriller. Sat-Okh to jedno potrafił na pewno - wodzić swoich tropicieli za nos. I robi to do dziś, wiele lat po odejściu do krainy wiecznych łowów.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij