Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
42 Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024

Kabaret KAŁASZNIKOF - premiera programu "Charaktery".

2017-11-08

W niedzielę 10 grudnia 2017 r. o godz. 18.00. Bilety w cenie: 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu imprezy do nabycia w kasie Domu Kultury lub on-line na stronie: http://biletyna.pl/event/Kabaret-Kalasznikof-Charaktery-Dom-Kultury-w-Rybniku-Chwalowicach-Rybnik-e59911.html 

Po latach przerwy reaktywuje się znany z komediowych scen całej Polski kabaret KAŁASZNIKOF. Przed zawieszeniem działalności kabareciarze bawili widzów głównie dzięki błyskotliwym żartom, które pojawiały się w ich skeczach z częstotliwością pracy karabinu. W ciągu ostatnich lat Beata Kabzińska i Łukasz Zaczek zbierali doświadczenia w różnych scenicznych projektach by teraz w całości oddać się pracy nad nowy programem. Tym razem podawane seriami żarty zamierzają uzupełnić o nieprzeciętne wcielenia aktorskie. W ramach promocji zbliżającej się premiery kabaret Kałasznikof wystąpi jako support na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Będzie ich można także spotkać na imprezach towarzyszących podczas tegorocznego Ryjka.

 

„Charaktery” - program zgodnie z tytułem dotyczy charakterów, ludzkich charakterów. Przedstawimy różnorodność ludzkich zachowań i ich reakcje na specyficze sytuacje. Każda postać w programie znalazła się tam dzięki realnej, życiowej inspiracji. Zamiast szukać pomysłów w głowie, znaleźliśmy je obserwując zachowania ludzi wokół nas. Dzięki temu program ma być przystępny i realistyczny. Oczywiście każdy skecz będzie zawierać to z czego słyniemy, czyli błyskotliwe żarty i specyficzne "odbijanie piłeczki" pomiędzy aktorami. Ostatnie miesiące poświęciliśmy na wzmożony udział w warsztatach aktorskich i teatralnych. Efekty będą widoczne w kreowanych postaciach, które mają być istotą całego spektaklu.

Zapraszamy na premierę programu "Charaktery", w którym znajdzie się zatrzęsienie żartów oraz odrobina psychologii. "Charaktery" będą anielsko śmieszne i piekielnie delikatne. Lekkie żarty i ostre pointy zmieszają się ze skandalicznie skuteczną grą aktorską. Postawiliśmy sobie za cel by było nie tylko śmiesznie, ale też najbardziej inteligentnie jak tylko się da. Dzięki temu czujemy, że to najlepszy i najbardziej dojrzały program jaki dotąd stworzyliśmy. Gwarantujemy, że to będzie duże wydarzenie i przestrzegamy - NIE PRZEGAPCIE TEGO! - mówią twórcy Kabaretu Kałasznikof.

 

Kabaret KAŁASZNIKOF powstał 11 maja 2007 r. i na początku tworzyli go: Łukasz Zaczek, Rafał Gorzelany, Beata Kabzińska oraz Adam Paszenda (akustyk, dźwiękowiec). W latach 2007-2012 zdobywali liczne nagrody i zajmowali czołowe miejsca na przeglądach i festiwalach kabaretowych w całej Polsce. Byli współorganizatorami odrodzonego rybnickiego LARMA i uczestnikami RYJKA, zagrali ponad 300 występów. Główne programy kabaretowe, które wtedy powstały to: „Dobry wieczór, przed państwem kabaret”, „Gwiazda, ale taka co świeci!”, „Trzy-czwarte!”. Pamiętamy np. Kabaret Kałasznikof ze skeczu z 2014 r. o dylematach panny młodej w "Operacji Plastycznej": http://kaba-rety.pl/category/41,kabaret_kalasznikof. Jednak najlepszy i najbardziej dojrzały program jaki dotąd stworzył Kabaret Kałasznikof w obecnym składzie: Beata Kabzińska i Łukasz Zaczek, to „Charaktery”, którego premiera przed nami. Duet komików powrócił na kabaretowe sceny latem tego roku i zdążył już odwiedzić 2 festiwale i na każdym z nich zostali nagrodzeni. Otrzymali: III miejsce i nagrodę publiczność podczas XXIII Mazurskiego Lata Kabaretowego w Ełku i III miejsce podczas XVII edycji Festiwalu Kabaretowego FERMENTY w Bielsku-Białej. Strona FB Kabaretu Kałasznikof: https://www.facebook.com/KabaretKalasznikof/.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij