Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
42 Festiwal piosenki dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego. Przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024

DOŁĄCZYSZ? Rodzinne Warsztaty Architektoniczne

2017-11-16

Niedziela to czas dla rodzin, dlatego 26 listopada o godz.11:00 organizujemy dla mieszkańców warsztaty architektoniczne, gdzie mogą poznać, wypowiedzieć się i współtworzyć koncepcję Pierwszego Rybnickiego Ogrodu Społecznego.

Rodzinne Warsztaty Architektoniczne są pretekstem do porozmawiania o przestrzeni w chwałowickim parku! 
Marzy NAM się przyjazna przestrzeń do wypoczynku, czytania książek, rozmów z przyjaciółmi - taki zakątek z leżakami, kwiatami albo ziołami....czy WAM jest to potrzebne? 

Przyjdź na spotkanie i zarazem warsztaty architektoniczne - organizujemy je specjalnie dla Ciebie! Zobaczysz jak projektuje się w praktyce, wypróbujesz swoje pomysły :-)
Warsztaty prowadzone będą przez architektów, którzy są jednocześnie współtwórcami m.in. takiego projektu jak: rewitalizacja katowickich podwórek pod nazwą "Plac na Glanc" wyróżnionego w konkursie za Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. 

W Parku Górnika powstanie pierwszy tzw. Ogród społeczny w Rybniku. Inicjatorem jest Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, który chce go stworzyć we współpracy z mieszkańcami dzielnicy Chwałowice. "NASZ Ogród" to projekt, który ma udowodnić, że wspólnymi siłami można zbudować otwarty ogród społeczny dla mieszkańców. Będzie to miejsce w której będą mogli wypoczywać, spotykać się i sami decydować o otaczającej ich przestrzeni poprzez sadzenie i pielęgnowanie zieleni. 
Ogród będzie także promocją dobrego designu, który powstanie przy współpracy z użytkownikami. Zakłada zupełnie nowy sposób myślenia o przestrzeni publicznej, ponieważ w całości opiera się na działaniach oddolnych i konsultacjach. Przestrzeń publiczna traktowana będzie jak własność mieszkańców.
Chociaż w pełnej krasie "Nasz ogród" zobaczymy latem 2018 roku, to już teraz rozpocznają się pierwsze konsultacje i warsztaty architektoniczne z lokalną społecznością.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij