Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

WIECZÓR SZTUK „Człowiek aktywny” - 12 stycznia 2018 r. o godz. 18.00.

2018-01-09

Pierwszy Wieczór Sztuk w Nowym Roku. Tradycyjnie - wstęp wolny! 

W programie:

- wernisaż wystawy fotografii Grupy Fotograficznej INDYGO,

- wernisaż wystawy rysunku Marii Boszczyk (Czechy),

- mini spektakl muzyczno-taneczny.

 

Wystawa fotografii Grupy Fotograficznej INDYGO.

 

 

W wystawie biorą udział: Adam Zart, Monika Pieczka, Janusz Jurcimierski, Olga Mienzikowa, Wiesław Froń, Krzysztof Wacławiec, Iwona Zientek, Jiří Javorek. 

Czowiek aktywny to wystawa jaką powołaliśmy do życia na nasz jubileusz 10-lecia istnienia grupy Indygo www.grupaindygo.org. Czemu aktywność?...ponieważ aktywność inspiruje i wzrusza . Przejawiamy ją na co dzień, obserwujemy i jako fotografowie i jako ludzie ocieramy się o aktywność innych ludzi. Bierzemy aparat do ręki i naciskamy spust migawki zapisując chwilę ludzkiego życia. Czy nam się to udało? /Adam Żart/.

 

Wystawa rysunku Marii Boszczyk.

Od dzieciństwa poczynając, rysunek nadal pozostaje najbliższym dla mnie medium, służącym do porządkowania myśli, do ich zgłębiania, służy mi też jako narzędzie do rozprawiania się z emocjami kłębiącymi się pod masą trudnych pytań. Choć mam skłonność zamykać swoje myśli w szkicowniku, ostatnio uczę się też nimi dzielić. Dlatego jestem bardzo wdzięczna za kolejną okazję prezentowania moich prac. Urodziłam się w 1992 r. i mieszkam w Republice Czeskiej. Od dzieciństwa uczę się również języka polskiego. Studia ukończyłam rok temu na Uniwersytecie Śląskim dyplomem z rysunku prowadzonym przez prof. Annę Kowalczyk-Klus, której wiele zawdzięczam, a zwłaszcza jej bezpretensjonalnemu i otwartemu podejściu do sztuki i ludzi. /Maria Boszczyk - www.maria.boszczyk.cz/.

 

Mini spektakl muzyczno-taneczny.

Mini spektakl to podróż w głąb świata dźwięków, alternatywnej, eksperymentalnej i nowej muzyki tworzonej na żywo przez młody zespół The Cornwall w składzie: Konrad Życzyński, Jeremiasz Zawadzki, Bartłomiej Chlubek i Patryk Piertasiak. To również podróż w świat światła i koloru, które wypełnią każdą tajemniczą część przestrzeni, ale przede wszystkim to ruch i jego oblicza w improwizowanym tańcu Zuzanny Łapki i Karola Mentala. Spektakl ma na celu wyostrzyć nasze zmysły, otworzyć je na poznawanie na nowo ruchu, dźwięku, koloru. Jest też okazją zaprezentowania wizji młodych twórców, których połączyły różne, a jednak wzajemnie przenikajace się pasje.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij