Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

UWAGA! Zmiana godziny spotkania w Klubie Miłośników Gór!

2018-01-29

Zmiana godziny piątkowego spotkania (2 lutego) z Sebastianem Kawą z godz. 18-tej na godz. 19-tą. Gorąco przepraszamy i zapraszamy!

O zmianę godziny swojej prezentacji "Moje prywatne górskie przestrzenie" poprosił sam szybowcowy mistrz świata z uwagi na wcześniejsze tego dnia spotkanie sportowców w bielskim Ratuszu.

 

 

Informacja z ostatniej chwili: 

Sebastian Kawa 20 stycznia br. zdobył złoty medal w Finale Grand Prix w wyścigach szybowcowych w Chile. Jest to jego już czwarty tytuł mistrza świata w wyścigach szybowcowych. Poprzednie tytuły zdobył podczas pierwszych trzech edycji mistrzostw - we Francji (2005), Nowej Zelandii (2007) i Chile (2010). Żaden inny pilot na świecie nie posiada więcej niż jeden tytuł Mistrza Świata w Wyścigach Szybowcowych. Sebastian Kawa w ciągu roku zdobył czwarty złoty medal podczas najważniejszych mistrzostw. W styczniu 2017 wywalczył złoty medal podczas 34 Szybowcowych Mistrzostw Świata w klasie 15 metrowej w Australii, sukces powtórzył w lipcu 2017 podczas 2 Szybowcowych Mistrzostw Świata w klasie 13,5 metrowej na Węgrzech a w sierpniu 2017 stanął na najwyższym podium 19 Szybowcowych Mistrzostw Europy w klasie Wielomiejscowej 20 metrowej w załodze z Christophem Matkowskim. Nie dziwi fakt, że obecnie to on prowadzi w światowym rankingu szybowcowym FAI, gdzie jest notowanych 5693 pilotów 40 krajów całego świata.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij