Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

Koncert Finałowy 37. Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego - - w sobotę 25 maja 2019 r. o godz. 17.00.

2019-05-22

Bilety wstępu to jedyne 5 zł do nabycia na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html lub w Kasie DK Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gamil.com. UWAGA! Laureaci, ich opiekunowie i osoby towarzyszące - WSTĘP WOLNY!

Honorowy Patronat Prezydent Miasta Rybnika.

 

Program koncertu:

- 17.00 - koncert finalistów.

- 17.45 - koncert z okazji Dnia Matki „KORA - siedem bajek o miłości” w wykonaniu uczestników Studia Wokalnego DK Chwałowice.

- ok. 18.30 - ogłoszenie wyników Festiwalu, wręczenie dyplomów i nagród.

 

W przesłuchaniach konkursowych 7 i 8 maja wystartowało 64 uczestników w wieku od 6 do 16 lat, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy I - III, klasy IV - VI szkoły podstawowej, klasy VII-VIII oraz klasy gimnazjalne. Przesłuchania konkursowe wyłoniły finalistów Festiwalu, którzy już w finale poprzedzonym próbami z zespołem muzycznym wykonają utwory, które podlegać będą również ocenie jury. Ono to ostatecznie wyłoni laureatów poszczególnych kategorii. W ocenie solistów jury brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych i wieku dziecka, emisję i dykcję, dynamikę, frazowanie oraz ogólny wyraz artystyczny występu. Decyzje jury są ostateczne i nieodwołalne.

 

W koncercie finałowym zaśpiewają: Nadia Banasik i Zofia Bagińska z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej, Agata Kuna i Kinga Woźnica z Grupy Artystycznej „Czelodka” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rydułtowach, Patrycja Sinicka z Chorzowskiego Centrum Kultury, Zuzanna Wantuch z studia „Muzyka i Malarstwo” Irmina Barczewska-Garus w Piekarach Śląskich, Martyna Satała ze Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie, Patrycja Zielińska z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11 w Piekarach Śląskich, Jagoda Rataj z Szkoły Podstawowej im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach. Solistom podczas koncertu finałowego towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Szymon Bisaga - drums, Jan Koźliński - bas, Wojciech Świerczyna - gitara, Jarosław Hanik - fortepian.

 

Szczególne wyróżnienia jury konkursu kieruje również do solistów, którzy nie wystąpią w koncercie finałowym, ale których występy stały również na bardzo wysokim poziomie, a są to: Patrycja Łukasik z Klimatycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustroniu, Witold Piasecki i Julia Kapusta z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Paulina Knapik z Starochorzowskiego Domu Kultury, Marcelina Litwin z „Trelemorele” Punktu Kultury w Warszawie.

 

Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku to festiwal o bogatej tradycji. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Tadeusz Paprotny - wielki animator kultury dziecięcej, stąd też Festiwal nazwany jest jego imieniem. Celem Festiwalu jest dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej.


Szczegóły dotyczące organizacji koncertu na stronie:
http://www.dkchwalowice.pl/?news=5639. Wszelkich informacji udziela pani Michalina Nosal: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222, e-mail:dkchwalowice.biuro@gmail.com.

 

 

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij