Poligon

BAJKI NAJNAJKI - "Nastow ucho czy coś grucho? Odgłosy wiosny" - w niedzielę 29 kwietnia o godz. 11-tej.

2018-04-23

W baśniowej scenografii, w towarzystwie wiolonczeli i kontrabasu, poznamy tradycje Górnego Śląska- pieśni i zwyczaje, obrzędy charakterystyczne dla wiosny. Spotkanie dla dzieci w wieku 3-7 lat (obowiązuje obuwie zmienne). Bilety - 10 zł/os. - do nabycia na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html, oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Bajki Najnajki to impreza skierowana dla małych dzieci i ich bliskich. Wyjątkowe bajkowe spotkanie, które łączy projekcje filmów animowanych z mocą baśniowych opowieści.

 

Nastow ucho - czy coś grucho? Odgłosy wiosny”- spotkanie z „Śląską Bajarką” z muzyką w tle. Program w gwarze śląskiej prowadzony przez Dominikę Kierpiec-Kontny, a w nim: opowieści i rozmowy na temat wiosennych porządków w domu (kto i w jaki sposób pomaga w domu), o kwietniowych „dniach wyjątkowych” (prima aprilis), i o powrocie ptaków na wiosnę. Nauka śląskich słówek, nazw, tańców (Mietlorz) i piosenek. Zabawa muzyczna w rozpoznawanie odgłosów wiosny i dźwięków instrumentów muzycznych. Po spotkaniu - projekcja bajki.

 

Dominika Kierpiec - Kontny jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej działalność przejawia się w różnych dziedzinach artystycznych - łączy śpiew i grę, teatr z plastyką. Gościnnie występowała na płytach m. in Justyny Steczkowskiej, Beaty Bednarz; uczestniczyła w trasie koncertowej Andrzeja Piasecznego, wspólnie z orkiestrą Silesian Art Collective. Występuje w Żorskim Teatrze Muzycznym. Wychowana przez rodziców w kulturze posługiwania się polszczyzną, a przez babcię - gwarą. W przystępny dla dzieci sposób tłumaczy “na dzisiejsze” downe godki, plewi, odkurzo i warzy - jak na ślązoczkę przystało. Strona FB: https://www.facebook.com/slaskobajarka.

 

Dominika Kierpiec-Kontny - młodo choby starka, czyli ŚLĄSKO BAJARKA prezentuje się tak:

https://www.youtube.com/watch?v=PO0XEgfLovc.

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij