Konkurs fotograficzny trwa!

2018-05-12

Foto-Pein 12 - nabór zdjęć do 15 maja 2018 r. Zachęcamy! Szczegóły na stronie http://www.fotopein.pl/

Celem konkursu we wszystkich edycjach jest zainteresowanie twórców i odbiorców fotografii tematyką przemysłową i industrialną, poszukiwanie i promocja nowego spojrzenia. Wykształcenie pozytywnego postrzegania i odbioru architektury i infrastruktury przemysłowej a także tworzenie archiwum "znikających punktów". Organizatorom zależy na ukazaniu autorskiej wizji, artystycznych ujęciach i ukazaniu piękna tematu w następujących kategoriach:

  • architektura - budowle przemysłowe oraz inne obiekty przemysłowe
  • industri - maszyny, urządzenia, infrastruktura przemysłowa (linie kolejowe, torowiska, tunele, wiadukty itp.)
  • future - obiekty przemysłowe powstałe po 1990 roku

Pomysłodawcą konkursu i kierownikiem artystycznym jest Izabela Nietrzpiel - prywatnie fotografik pasjonujący się industrialnymi motywami, jak sama mówi: "...dzięki fotografom podejmującym ten temat zachowujemy nasz dziedzictwo kulturowe, zwłaszcza tu na Śląsku, gdzie obiekty industrialne znikają z dnia na dzień jak np. Huta Silesia czy budynki Zabytkowej Kopalni IGNACY..."

Konkurs jest otwarty dla wszystkich którzy mają coś ciekawego do pokazania nieistotne czy zgłasza się amator czy profesjonalista, obywatel Polski czy innego kraju na świecie, ważne aby fotografia rzucała nowe światło na tematykę konkursową.  

Fotografie wszystkich uczestników konkursu dopuszczonych formalnie do oceny jury zostaną umieszczone na tejże stronie w galerii internetowej, kolejnym wyróżnieniem jest kwalifikacja do wystawy - autorzy i miniaturki ich zdjęć zamieszczone zostaną w katalogu pokonkursowym, zaś dla laureatów pierwszych miejsc przeznaczona jest cała strona katalogowa.

Wystawa pokonkursowa prezentowana jest w galeriach na terenie Województwa Śląskiego promując konkurs.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij