Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Młynarski na Dzień Matki, Koncert M... jak M. po prawej sylwetka mężczyzny po lewej duży czerwony godździl
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
piracki dzień dziecka, w kartonowej łódce dwóch małych piratów wypatruje czzegoś

PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku.

2018-06-04

5 czerwca 2018 r. o 19-tej. Żółty Młynek (Rybnik ul. Św. Jana 2). "JORDANIA na przedłużony weekend" - prezentacja Katarzyny Stromczyńskiej. Wstęp wolny!

Jeśli masz ochotę rozpocząć swoją przygodę z Bliskim Wschodem i poznać bliżej kulturę krajów arabskich, zdecydowanie wybierz Jordanię. Ten kraj, położony w Azji Południowo-Zachodniej, z dostępem do Morza Czerwonego i Morza Martwego zachwyci Cię unikalnymi na skalę światową zabytkami, wyjątkowo piękną przyrodą, przyjaznymi cenami i słoneczną pogodą.

 

Co skrywa Jordania?:

- Petra- ruiny antycznego miasta wykutego w skale, uznawane za jeden z siedmiu nowych cudów świata (według NOWC) i najpiękniejsze miejsce na Bliskim Wschodzie, znane wszystkim doskonale z filmu "Indiana Jones i ostatnia krucjata”. Stworzone przez Nabatejczyków, starożytny lud, który zasiedlał tereny Izraela i Jordanii począwszy od VI wieku p.n.e. Miasto przeżywało rozkwit swojej potęgi od III wieku p.n.e do I wieku n.e., kiedy pełniło funkcję stolicy królestwa. Droga do tego magicznego miejsca zwanego „Różowym Miastem” prowadzi przez ponadkilometrowej długości wąwóz skalny, którego kolor zmienia się w zależności od pory dnia.

- Wadi Rum - jedna z najpiękniejszych pustyni świata wpisana na listę UNESCO. Miejsce, w którym miliony lat temu znajdował się ocean a do dzisiaj można zobaczyć jego pozostałości w postaci niezwykle malowniczych form skalnych o przedziwnych kształtach, różnobarwnych skał i przepięknych wydm. Niezapomnianym zakończeniem podróży po tym miejscu jest nocleg pod rozgwieżdżonym, pustynnym niebem w obozie Beduinów.

- Aqaba - największy ośrodek turystyczny i miejsce wypoczynkowe w Jordanii. Jedno z najbardziej znanych miejsc nad Morzem Czerwonym do nurkowania ze względu na możliwość obejrzenia niesamowitej rafy koralowej przy samym brzegu krystalicznie czystego morza.

- pozostałe zabytki UNESCO w Jordanii: dawne miasto Umm ar-Rasas; pustynne zamki Umajjadów: Qasr Amra, Azraq i Mszatta; biblijna Geraza, w której Chrystus uzdrowił opętanego i miejsce śmierci Mojżesza na Górze Nebo; miasteczko Madaba - piękne mozaiki z V wieku, zamki rycerzy krzyżowych: położony na Górze Królewskiej Krak de Montreal oraz Kerak Moabski - warownia, gdzie panował słynny rycerz-rozbójnik Renald z Chatillon; najgłębsza depresja świata nad Morzem Martwym; dolina Wadi Mujib.

 

Na spotkaniu opowiem z kobiecej perspektywy o podróży do fascynującej Jordanii oraz odpowiem na istotne pytania takie jak: jak dostać się do Jordanii, czyli tanie bilety lotnicze; koszt wizy do Jordanii i jak przekroczyć bez przeszkód granicę (przejście graniczne Ejlat – Aqaba); co warto zobaczyć - najważniejsze atrakcje i strategia zwiedzania; gdzie szukać tanich noclegów; jak najlepiej poruszać się po kraju; jakie są ceny w Jordanii.

 

Katarzyna Stromczyńska - z wykształcenia marketingowiec, z zawodu audytor. Kobieta ciekawa świata, pasjonatka górskich wędrówek, artystycznej fotografii i różnych rodzajów muzyki. Jest zwolenniczką nauki przez doświadczenie, jako najskuteczniejszego sposobu przyswajania wiedzy. Podczas swoich podróży zawsze stara się dotrzeć jak najbliżej danej kultury: próbować lokalnej kuchni i poznawać zwyczaje mieszkańców kraju. Po raz pierwszy swoimi podróżniczymi doświadczeniami podzieli się przed szerszą publicznością w Żółtym Młynku.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij