Koncert DZIECI - RODZICOM - niedziela 3 czerwca o godz. 17.00.

2018-05-28

W programie występy i wystawy dzieci, młodzieży oraz dorosłych uczestniczących w zajęciach grup artystycznych w Domu Kultury Chwałowice. WSTĘP WOLNY! 

Podczas koncertu na scenie zaprezentują się uczestnicy zajęć:

- tanecznych - Tańczące Nutki, Balet, Pointy, Piruet;

- wokalnych - Dziecięce Studio Wokalne i Młodzieżowe Studio Wokalne;

- muzycznych - Kurs nauki gry na gitarze i Nauka gry na pianinie;

- warsztatów filozoficznych.

W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną prace wykonane przez uczestników zajęć artystycznych - Wiklina, Filcowanie, Rysunek i Malarstwo Sztalugowe.

 

W przygotowaniu uczestników Koncertu do występu i prezentacji udział brali instruktorzy Domu Kultury Chwałowice: Roksana Kołodziejczyk (Formacja Taneczna BISS), Dawid Korniluk (kurs nauki gry na gitarze), Żaneta Wojaczek (Dziecięce Studio Wokalne, Tańczące Nutki), Jarosław Hanik (Młodzieżowe Studio Wokalne, nauka gry na pianinie), Jolanta Jona (balet, Piruet, Pointy), Krzysztof Czeremużyński (kurs nauki gry na gitarze), Sylwia Sobocik-Paździor (rysunek i malarstwo sztalugowe), Kinga Nowak (pracownia filozoficzna), Agnieszka Stuchlik (wiklina, pracownia filcowania), Andżelika Knapczyk (Igła z nitką z Gryzinitką).

 

Będziemy mogli zobaczyć również fragment spektaklu tanecznego pt. „Chwila wyobraźni” w wykonaniu Formacji Tanecznej BISS, w reżyserii i choreografii Roksany Kołodziejczyk: Zwyczajna, szaro-bura rzeczywistość prawie zmusza nas do tego, by używać wyobraźni. Odwiedzać dzięki niej miejsca, do których inaczej byśmy nie trafili, być takimi, jakimi chcielibyśmy być. Każdy powinien choć na kilka chwil przenieść się w świat marzeń, sprawić, by codzienność nas nie przytłoczyła. Nawiązując do słów szefowej BISS-u Roksany Kołodziejczyk, najnowszy spektakl taneczny "Chwila wyobraźni", którego premiera miała miejsce w dniu 19.05.2018 r., jest barwnym spojrzeniem na świat, o którym czasami jedynie marzymy. Z nieprzyjaznej szarej codzienności, z samotności, niemożności, możemy przenieść się w piękny świat, radości i miłości, wyrażany chęcią do życia i twórczego działania. Wyobraźnia nic nie kosztuje, więc zacznijmy marzyć...

 

Formacja Taneczna BISS w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach działa od lipca 2014 r. Na początku swej drogi zespół zajmował się głównie tańcem turniejowym, wielokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia na festiwalach i konkursach tańca (zespołowo i indywidualnie przez poszczególnych tancerzy). Obecnie skupiają się w szerszym zakresie w tworzeniu spektakli tanecznych. Ubiegłoroczny spektakl pt. „Szukając siebie” był grany dwa razy przy pełnej publiczności. Strona: www.facebook.com/Formacja-Taneczna-BISS-825695334182920/.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij