Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Młynarski na Dzień Matki, Koncert M... jak M. po prawej sylwetka mężczyzny po lewej duży czerwony godździl
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
piracki dzień dziecka, w kartonowej łódce dwóch małych piratów wypatruje czzegoś

"SPLOTY" - dotyk, wzrok, słuch i zapach - spektakl dla najmłodszych!

2018-06-26

PREMIERA 30 czerwca 2018 r. w godz. 15.00 i 17.30 w ramach Festiwalu "RAJ NAJNAJ - Letnia Akademia Malucha". Bilet wstępu to jedyne 10 zł/os. Bilety dostępne na www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie DK Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Spektakl trwa 40 min. i jest adresowany dla dzieci w wieku do 5 lat. Dzieci z opiekunami, max. 40 osób, są usadowieni  na scenie w bezpośrednim sąsiedztwie z aktorami.

W spektaklu „SPLOTY” będziemy splatać ...... zmysły. Stworzymy przestrzeń integrującą zmysł dotyku, wzroku, słuchu i zapachu. Przywołując myśl Teatru Małego Widza zaczerpniętego z Sensorycznego Labiryntu Muzycznego stworzymy: "bezpieczne i przytulne wnętrze, pełne różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych, muzycznych i dotykowych (...) W magiczny świat wprowadzać będą przewodnicy, którzy poprzez ruch i animacje przeniosą odbiorców w zupełnie inny wymiar - wymiar cudownego spokoju i relaksu, tam, gdzie zatrzymuje się czas".

Projekt artystyczny skierowany będzie dla najmłodszych widzów od 1 do 5 lat oraz ich opiekunów. Projekt wpisuje się w nurt teatru dla najnajmłodszych, który zainicjowany został w Polsce w 2006 roku, za sprawą Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka i od tej pory z sukcesem rozgościł się w repertuarach prawie wszystkich teatrów w Polsce.

Reżyseria: Katarzyna Chwałek-Bednarczyk i Karina Abrahamczyk-Zator. Scenografia: Magdalena Sierpińska. Muzyka: Jarosław Hanik. Reżyseria światła: Marcin Ploch. Choreografia i obsada: Wojciech Chowaniec i Anna Kasprzak-Chowaniec.

Projekt zrealizowano przy współpracy z Urzędem Miasta w Rybniku. Współorganizacja: Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA www.movytza.pl, Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Edukacyjnych "Kulturalny Domek" www.facebook.com/kulturalnydomek oraz Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach www.dkchwalowice.pl  

 

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij