Poligon

PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku - 09.10.2018 r. o godz. 19-tej.

2018-10-06

Aleksandra Malkusz i Aleksandra Bartosz - Indie bez rezerwacji”. Wstęp wolny!

 

Nasza podróż do Indii zrodziła się z marzeń i zaczęła się o wiele wcześniej niż wsiadłyśmy do samolotu. Najpierw przez długi czas każda z nas marzyła aby zobaczyć Indie, poczuć je i doświadczyć na własnej skórze. Indie to wielki kraj, różnorodny krajobrazowo, pełen kolorów, wielu języków, różnorodnych wierzeń i religii. Jedno jest pewne nikt nie pozostanie na nie obojętny. Podróż odbyłyśmy przez trzy piękne indyjskie stany: Kerala, Tamilnadu i Maharasztra. Kolonialne miasteczko Kochin z pięknymi białymi domkami, przepiękne rozlewiska Kerali i ukryte pomiędzy nimi wioski, oczekiwanie wschodu słońca na Przylądku Komoryn, zatopienie się bujnej zieleni wśród Kardamonowych Wzgórz i plantacjach herbaty w Ghatach Zachodnich, w stanie Maharasztra odkrywanie ukrytych w skalnych grotach świątyń w Adżancie i Ellorze. Podróż kończyliśmy ją w Mumbaju, najludniejszym mieście Indii, stolicy indyjskiej kinematografii, pięknych kolonialnych zabytków i olbrzymich kontrastów.

 

Zwiedzanie Mumbaju budzi różne emocje. Trochę się spieramy, bo to miasto można polubić, albo znienawidzić, zobaczcie sami jak o tym rozparawiają Wędrowne Motyle: https://www.youtube.com/watch?v=ps1W6Z7AzZ4.

Aleksandra Malkusz
- absolwentka geografii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, nauczyciel geografii w liceum i szkole podstawowej. Miłośniczka gór, podróżowania i aktywnego wypoczynku. Pasje te stara się przekazać swoim uczniom oraz własnym dzieciom.


Aleksandra Bartosz - absolwentka Turystyki i Rekreacji na AWF we Wrocławiu. Współzałożyciel i koordynator projektu edukacyjnego dla dzieci Akademia Odkrywcy im. Tony Halika. Miłośniczka aktywnego wypoczynku, od kilku lat każde wakacje spędza na rowerze odkrywając Polskę wraz ze swoim synem.  

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij