Poligon

14. Rybnik Blues Festiwal - 19.10.2018 r. - koncerty o godz. 19.00.

2018-10-10

W programie: 

19.10. o godz. 18.30 - wernisaż wystawy fotografii członków Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” pt. „Oblicza muzyki”- wstęp wolny.

19.10. o godz. 19.00 -koncert zespołu Black Pin - bilet łącznie na oba koncerty - 35 zł.

19.10. o godz. 20.30- koncert Shaun Booker Band - bilet łącznie na koncerty - 35 zł.

19.10. o godz. 22.00 - jam session - wstęp wolny.

20.10. o godz. 16.00 - warsztaty gitarowo-bluesowe z Grzegorzem Kapołką - 30 zł.

Bilety do kupienia na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html lub w Kasie DK: tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com

Black Pin - zespół grający muzykę Blues&Rock tworzą śląscy muzycy związani od lat ze środowiskiem bluesowym i rockowym, którzy spotykali się na różnych jamach najczęściej bluesowych oraz rockowych na Śląsku. Wyróżnia ich mocna sekcja rytmiczna, dynamiczne gitary oraz wokale, które tworzą specyficzne brzmienie i charakter zespołu. W 2017 r. zostali laureatami 13. Rybnik Blues Festival. Skład: Czesław Hibner - gitara, wokal, Irek Dziedzic - gitara, wokal, Marek Ogonowski - gitara basowa, Piotr Lipowski - perkusja. Strona FB: https://www.facebook.com/blackpinblues/.

Black Pin - „Pożegnalny blues”:https://www.youtube.com/watch?v=G0ooe5ZayBE

 

Shaun Booker - paręnaście lat temu pracowała w… korporacji jako księgowa, jednocześnie na co dzień śpiewała covery w zespole grającym na weselach i przyjęciach korporacyjnych. Stąd też pewnie jej nietypowe podejście do bluesa - zarówno w zakresie interpretacji, jak i piosenko-pisarstwa. Shaun jest pełna nietypowych pomysłów, bo nie przejmuje się zbytnio panującymi w bluesie ‘regułami’ harmonicznymi; nie ogranicza się do najczęściej stosowanych rozwiązań; nie obawia się ryzyka. Profesjonalną karierę bluesową rozpoczęła w 2012 roku w… Kolumbii, gdzie wystąpiła na jednym z festiwali jako wokalistka zespole Seana Carney’a. Jak mówi, było to dla niej jak okno na świat - bo nigdy wcześniej nie wyjeżdżała poza Stany Zjednoczone. Shaun robi wrażenie osoby, która mało czym się przejmuje… i tak w istocie jest. Choć drobna i niska, jest silna - jak silne są jej pięknie ukształtowane ćwiczeniami ramiona. Pojawiając się na scenie, kompletnie ją dominuje, całą uwagę koncentruje na sobie, z łatwością dyrygując towarzyszącym jej zespołem. Shaun już jako trzylatka śpiewała w kościele. Gdy jako nastolatka zaczynała próbować sił na scenie, przyszło pierwsze zderzenie z brutalną rzeczywistością: pierwsza lekcja tego, jak showbusiness kategoryzuje kobiety zależnie od ich sylwetki i koloru skóry. Na szczęście jej głos robi na tyle piorunujące wrażenie, że ostatecznie zawsze wygrywa z uprzedzeniami rasowymi. W 2015 wraz z Seanem Carney’em nagrała płytę „Blue Plate Special”, składającą się w większości z kompozycji autorstwa Shaun. Obecnie pracuje nad kolejną. Więcej o artystce na stronie: www.delta.art.pl/artysci/shaun-booker.

Strona FB: https://www.facebook.com/shaun.booker.54.

Shaun Booker - "Mr. Telephone Man": https://www.youtube.com/watch?v=w0BySyceLf0

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij