Pokaż swoje marzenie baner
Zgłoszenie/oświadczenie Covid do pobrania

Koncert - Czar operetki, urok musicalu - w sobotę 17 listopada 2018 r. o godz. 17.00.

2018-11-15

Bilet na koncert w cenie 20 zł do nabycia na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html 

oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Czar operetki, urok musicalu.
Mariaż gatunków muzycznych operetki i musicalu w niezapomnianym koncercie. W czasie koncertu przeniesiemy się na deski największych teatrów muzycznych, gdzie wyśpiewana miłość nie może równać się z żadną inną formą jej wyrażania. Doskonale dobrany repertuar to wspaniałe dzieła operetkowe i największe hity kultowych widowisk musicalowych. Popisowe operetkowe arie pochodzą m.in z dzieł takich jak: "Hrabina Marica", "Księżniczka Czardasza", "Clivia", "Wesoła Wdówka". Piękne utwory i arie musicalowe to utwory ze spektakli m.in : "Phantom of the Opera", "Cats", "Dzwonnik z Notre Dame", "Chicago", "Nędznicy", "Taniec Wampirów", "Dirty Dancing", "Grease", "Aladyn", "Footloose", "Tarzan" itd. Niesamowite metamorfozy sprawią, że z wiedeńskiej opery będzie można znaleźć się nawet w amerykańskiej szkole z lat 70'. Znakomite aranżacje wielokrotnie nagradzanych utworów, choreografia i zjawiskowe kreacje wprowadzą w niepowtarzalny klimat. Świat operetki i musicalu przybliży nam aktor i konferansjer - Maciej Misztal. Dobra zabawa i wiele wzruszeń gwarantowane.

O duecie:
Anna Jakiesz-Błasiak i Mikołaj Miko Król „Miko&Nija” -to niezwykły duet artystów scen muzycznych. Ich koncerty to nie tylko niezwykłe przeżycia muzyczne, lecz również piękne kreacje dostosowane do klimatu poszczególnych utworów, dopracowana choreografia, efekty oraz zapowiedzi wprowadzające w klimat koncertu. Artyści występują m.in. w: Operze Śląskiej w Bytomiu, Gliwickim Teatrze Muzycznym (Operetka Śląska), Teatrze Muzycznym Castello i Mieście Ogrodów Katowice (Centrum Kultury Katowice). Od 2014 roku koncerty z powodzeniem odbywają się w całej Polsce. Niejednokrotnie w telewizji (TVP3, Teatr Telewizji Polskiej TVP, TV Regionalna, TV Zabrze, TV Imperium-Gliwice) i w audycjach radiowych. Strona: www.czarmuzyki.pl.

 

Jeden z ostatnich występów w Telewizji Polskiej -„Dumka na dwa serca”(cover):

https://www.youtube.com/watch?v=0jUdto5nffU.Anna Jakiesz-Błasiak - sopran koloraturowy z rejestrem gwizdkowym. Pochodzi z Zawiercia. Podstawy muzycznego wykształcenia zdobyła uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Edukację kontynuowała w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Ukończyła również Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Wokalno-Aktorskim, a także Kurs Wokalistyki Operowej w Krynicy-Zdroju. Aktualnie artystka Opery Śląskiej w Bytomiu. Do 2016 roku brała udział we wszystkich przedstawieniach Gliwickiego Teatru Muzycznego, odgrywając m.in. role: Jane w "Tarzanie", Dione w "Hair", Wendy-Jo w "Fooloose", Gladys w "42 Ulica", Siostra Margaretta w "Dźwiękach Muzyki", Dziewczę w "Wakacjach Don Żuana", Sylviana w "Wesołej Wdówce" czy Wenus w "Orfeuszu w piekle". Jako solistka zadebiutowała w koncercie u boku gwiazd opery: Wiesława Ochmana i Bogdana Paprockiego. Była solistką w koncertach prowadzonych przez Macieja Niesiołowskiego, koncertach organizowanych we współpracy z Filharmonią Zabrzańską pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także w koncertach pod batutą Wojciecha Barczyńskiego. Współpracuje również z Teatrem Muzycznym Castello. Występuje w serialach telewizyjnych.Mikołaj Miko Król
- muzyk, wokalista, kompozytor, artysta scen muzycznych m.in. Centrum Kultury Katowice i Gliwickiego Teatru Muzycznego. Od najmłodszych lat szkolił swój warsztat wokalny zaczynając w chórze Instytutu Teologicznego "Gloriam Dei" w Bielsku - Białej, później w Samorządowej Szkole Muzycznej II stopnia w Żywcu. Kształcił się również w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno - Baletowym w Gliwicach, pobierał również nauki na wydziale" Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na deskach CKK występował jako "Kot Louis" w musicalu edukacyjnym "Bajka o Jazzie" i koncertach organizowanych przez instytucję: "Koncert Sylwestrowy z zespołem Skaldowie", "Koncerty Promenadowe od Bacha do Beatlesów", "Rodzinne Matinee". Zobaczyć go można było również w roli Księcia Wiolinka w operetce dla dzieci "W królestwie muzyki". Na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego grał w wielu produkcjach, również w rolach: m.in. Kota „Kot w Butach” Janek „Wakacje Don Żuana”, Próżny „Mały Książę”, Chun-Chun „Kwiat Hawaii”, Adiutant von Ronsdorfa „Księżniczka Czardasza”. Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i znanymi polskimi zespołami, koncertuje z różnorodnym repertuarem łącząc muzykę musicalową ze współczesnymi brzmieniami muzyki popularnej. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzycznych w Polsce.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij