Pokaż swoje marzenie baner
Zgłoszenie/oświadczenie Covid do pobrania

KLUB MIŁOŚNIKÓW GÓR - 23 listopada 2018 r. o godz. 18.30 - „Narciarstwo wysokogórskie i ultra biegi górskie”.

2018-11-21

Bilety na spotkanie to jedyne 10 zł dostępne na: http://www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html i w Kasie DK tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.comDzieci, uczniowie i studenci - wstęp wolny!

Waldemar Czado - pokaz slajdów i opowieści :

Narciarstwo wysokogórskie i ultra biegi górskie”.

 

 Patronat nad spotkaniem objął Outdoor Magazyn http://outdoormagazyn.pl/

 

W programie spotkania: diaporamy z przejść narciarskich (skiturowych) w Bieszczadach, Tatrach, Alpach i Karpatach Wschodnich. Omówienie tras, opowieści dotyczące narciarstwa wysokogórskiego i startu w biegach górskich na długich dystansach . Rozmowy o fotografii górskiej. Będzie też prezentacja przewodnika skiturowego „Polskie góry na narach 01” którego Waldemar Czao jest współautorem(przewodnik zdobył tytuł Książka Górska Roku 2018 w kategorii przewodniki, poradniki, monografie podczas Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju 2018:http://www.ksiazkigor.pl/produkt,polskie-gory-na-nartach--przewodnik-skiturowy-01-,1174.html). Prezentacja i omówienie przykładowego sprzętu skiturowego.

 

Waldemar Czado - rocznik 1958 - nauczyciel, ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Pasjonat narciarstwa, fotografii, górskich wędrówek i biegów górskich na dystansach ultra. Jego ulubioną porą roku jest zima. W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim był na nartach „prawie wszędzie”. Wielokrotnie z sukcesami brał udział w zawodach w narciarstwie wysokogórskim. Uczestnik wielu przejść skiturowych w Alpach i Karpatach Wschodnich. Za namową przyjaciół udostępnił swoje zdjęcia publiczności. Prezentował je w formie wystaw Karpaty Wschodnie, Pory roku w górach oraz diaporam m.in. podczas Festiwalu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych i Lądku Zdroju. Jest współautorem albumów i zdjęć do przewodników: Czarnohora, Atlas Gór Polskich, Panoramy Gór Polski, Polskie góry na nartach. Członek Fototoklubu RCKP Krosno. Popularność przyniósł mu fotograficzny blog Pejzaże Karpackie, II nagroda w konkursie Blog Roku 2005, obecnie dostępny pod adresem: www.pejzaz.czado.com

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij