Poligon

BAJKI NAJNAJKI - "Ja i Pan Miś" - w niedzielę 16 grudnia 2018 r. o godz. 11.00.

2018-12-12

Dla dzieci w wieku od 3 lat (obowiązuje obuwie zmienne). Czas trwania - 60 min. Bilety - to jedyne 10 zł/os. Bilety do nabycia na stronie: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html oraz w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Bajki Najnajki to impreza skierowana dla małych dzieci i ich bliskich. Wyjątkowe bajkowe spotkanie, które łączy projekcje filmów animowanych z mocą baśniowych opowieści.

 

16 grudnia zapraszamy na spotkanie z Panem Misiem! Odwiedzimy krainę baśni, której głównym bohaterem będzie miś - Pan Miś. Czasem wesoły, a czasem bardzo, ale to bardzo groźny. Mateusz Świstak opowie o tym, jak wygląda jego przyjaźń z baśniowymi niedźwiedziami. Tymi o dużym i tymi o bardzo małym rozumku.

 

Mateusz Świstak - doskonały opowiadacz i interpretator baśni. Współpracuje on z wieloma placówkami edukacyjnymi na terenie Śląska i Małopolski, a także organizuje cykle spotkań Baśnie dla Dorosłych. Wspólnie z Aleksandrą Świstak jest autorem książki „ZABAWY Z RYŻEM”. W książce pokazano, jak wykorzystać ryż do tworzenia zabaw edukacyjnych, których głównym celem jest rozwój zmysłów dziecka. Laureat nagrody im. Astrid Lindgren oraz nagrody Słoneczniki - Plebiscytu portalu CzasDzieci.pl http://sloneczniki.czasdzieci.pl/ na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci ( w tegorocznej edycji konkursu cykl wykładów podróżniczych Tam i Tu, o świecie opowiadanie, przygotowywany dla Muzeum Etnograficznego w Krakowie, dostał aż dwie nominacje). Mateusz Świstak napisał też przewodnik po Katowicach dla wydawnictwa Bezdroża. Jest autorem projektu „Baśnie na Warsztacie” www.basnienawarsztacie.pl, na blogu zamieszcza artykuły dotyczące baśni, są to jego przemyślenia na temat klasycznych tekstów rozstrzelonych po wszystkich krańcach świata. Jak sam mówi - Piszę, co sam z nich wyczytuję, co może przydać się nam, ludziom XXI wieku, by lepiej siebie zrozumieć, by żyć odważniej i piękniej. Kluczę i błądzę a przy tym, smakuję się każdą z opowieści. I staram tym smakowaniem dzielić.

 

Dla mnie baśń to przede wszystkim opowieść, jestem opowiadaczem, staję przed ludźmi i opowiadam im historie. Opowiadam je dzieciom i opowiadam dorosłym. Opowiadam sam i w drużynie z Andrzejem Teofilem, genialnym muzykiem. Podczas spotkań, warsztatów i festiwali. Sztuka Opowieści, to trudna sztuka, bez dodatkowych rekwizytów, bez efektu w postaci obrazu, nagrania wideo, czy instalacji. To, co tworzę, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między mną a moim słuchaczem, niezależnie od tego ile ma lat. Pisuję też piosenki. Dla zespołu Banie Zebrane napisałem kilka tekstów dookołabaśniowych. A jeśli chcecie, żebym i dla Was napisał piosenkę, po prostu dajcie znać. Lubię to i chcę rozwijać. /Mateusz Świstak/.

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij