Poligon

Koncert Piotra Bukartyka "Ja wolny człowiek" w duecie z Krzysztofem Kawałko - 26 stycznia 2019 o godz. 19:00.

2019-01-25

Piotr Bukartyk - mistrz słowa i rymu, jest na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem bezprecedensowym od ponad 30 lat. Wygrał niemal wszystkie przeglądy i festiwale, w których nagradza się autorów tekstów piosenek. Przez kilka dobrych lat w każdy piątek w radiowej Trójce Piotr Bukartyk był gościem Wojciecha Manna w jego porannej audycji - śpiewał napisane dzień wcześniej piosenki-felietony. Wszystko w cyklu "Urywki z rozrywki": https://www.polskieradio.pl/9/724.

Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają, ale i też trochę o miłości. Wszystkie historie oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałym aranżem muzycznym. Dzięki temu, każdy koncert jest niesamowitą podróżą w świat muzyki. W dorobku artystycznym 9 płyt i książka „Bukartyk. Fatalny przykład dla młodzieży” - fragmenty do posłuchania na stronie: https://bukowylas.pl/ksiazki/bukartyk.

 

Strony artysty: www.bukartyk.com, www.facebook.com/piotr.bukartyk.

 

BUK - drzewo szlachetne, nie zaraz dąb, ale... ART - a i owszem. TYK - bo tyka, jak dyskretna bomba podłożona pod monument ludzkiej głupoty. PIOTR ? - nie spotkałem drugiej osoby smutnej w sposób tak radosny” - tak powiedział o nim Andrzej Poniedzielski.

 

Piotr Bukartyk „Ja, wolny człowiek”: https://www.youtube.com/watch?v=w-6ZT0F-YB0

Piotr Bukartyk „Niestety trzeba mieć ambicje”: https://www.youtube.com/watch?v=-pr8pMcGOaU

Piotr Bukartyk „W środku miasta”: https://www.youtube.com/watch?v=t2H8Kd7auVE

Wywiad z Piotrem Bukartykiem „Scena i sława”: https://www.youtube.com/watch?v=0jJoNfn-WcM

Zdjęcia z koncertu Piotra Bukartyka w Radiowej Trójce: https://www.polskieradio.pl/9/566/Galeria/1405651

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij