Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Banner informujący o wystawie Transformacja Energetyczna
Banner wydarzenia Dzień Dziecka, po prawej stronie grupa pięciu osób, na górze balony
grafika 5 letnia akademia malucha raj naj naj 17-18 czerwca 2023. po lewej czerwona papuga i łąka po prawej drzewa
2020-05-08

Bajki Najnajki przeznaczone są dla najmłodszych gości DK Chwałowice. To spotkania, które zabierają uczestników w szaloną podróż po krainach wyobraźni, a to wszystko dzięki opowieściom - bajkom, baśniom i legendom z niemal każdego zakątka świata, które potrafią rozbawić, wzruszyć a czasem i przestraszyć.

Obrazek, gdzie po lewej stronie znajduje się mężczyzna, a po prawej rysunkowy miś

Każda z opowieści serwowana jest na żywo, przetykana zabawami ruchowymi i modyfikowana w zależności od tego, w jaką stronę wędruje nastrój grupy. Bajki Najnajki to spotkania, w których radość odnajdą nie tylko dzieci, ale także uczestniczący w nich dorośli. Bo przecież każdy, niezależnie od wieku lubi podróże krainach swojej wyobraźni, zwłaszcza, jeśli tematy spotkań dają wyobraźni pożywkę. Do tej pory wędrowaliśmy przez opowieści o królikach, misiach, lisach, świnkach, ludowych straszkach, dinozaurach i wielu, wielu innych. 

 

Spotkania prowadzi Mateusz Świstak - zawodowy opowiadacz i znawca tradycyjnych opowieści. Od ponad siedmiu lat spotyka się z najmłodszymi, dzieląc się starymi historiami i dbając o to, żeby ich wyobraźnia oraz ciekawość świata otrzymywały dobrą pożywkę. Swoją wiedzą i miłością do opowieści dzielił się w niejednym przedszkolu, niejednej szkole, niejednym muzeum czy domu kultury, za co, czasem, udawało mu się nawet otrzymać nominację do nagrody Słoneczniki, a dwa razy nawet ją otrzymać (za zajęcia przygotowane dla Muzeum Etnograficznego w Krakowie). Poza tym pisuje książeczki - „Zabawy z ryżem”, „Legendy Lublina i Łucka”, „Rodzina Robicosiów”. Coś więcej? Bardzo lubi owocowe galaretki.

 

Blog "Baśnie na warsztacie" Mateusz Świstaka

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij