Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Banner Rybnickiego Festiwalu Podróżników Karawana, po prawej stronie drogowskaz
Banner Narodowego Centrum Kultury, na środku napis ,,Zaproś nas do siebie!"
Banner informujący o wystawie Transformacja Energetyczna
Banner wydarzenia Dzień Dziecka, po prawej stronie grupa pięciu osób, na górze balony
grafika 5 letnia akademia malucha raj naj naj 17-18 czerwca 2023. po lewej czerwona papuga i łąka po prawej drzewa

Teatralny Poranek Najnaja

2020-05-08
Teatralny Poranek Najnaja to nowy cykl spotkań, które co dwa miesiące odbywają się w Domu Kultury Chwałowice i są skierowane dla najmłodszych widzów oraz ich rodziców.

 

 
Aktorzy siedzący na scenie, w tle widać napis ,,Teatralny poranek najnaja"

Teatralny Poranek Najnaja powstał z myślą o najnajmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od 0 do 5 lat. Specjalnie dla nich stworzono bezpieczną, przytulną i komfortową przestrzeń, w której będą mogły poczuć się zupełnie swobodnie, być nie tylko widzami, ale gośćmi. Jednym z głównych założeń wydarzenia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności, otwarcie na interakcję i spontaniczność widzów, w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka, delikatne światło a przede wszystkim niesamowita scenografia, pozwola za każdym razem widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie i magicznie.

 

O teatrze dla najnajów


Nurt teatru dla najnajmłodszych zainicjowany został w Polsce przed pięcioma laty, za sprawą Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka. Choć może wydawać się to mało prawdopodobne, spektakle dla niemowląt przygotowywane są na świecie od blisko trzydziestu lat – twórcami tego ruchu są włoscy artyści związani z bolońskim teatrem La Baracca – Roberto i Valeria Frabetti. Te spektakle, pełne sensorycznych doznań, oddziałujących na wszystkie zmysły, cechuje ogromne wyczulenie na malutkiego widza, chęć porozumiewania się z nim jego własnym językiem. Brak struktury narracyjnej, tradycyjnie opowiadanej historii nie jest tutaj przeszkodą do niezwykle twórczego i odkrywczego budowania przedstawienia, w którym najważniejsze jest spotkanie z publicznością. To teatr bardzo doznaniowy, w którym działają kolory, kształty, dźwięki, a nawet zapachy i smaki.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij