Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
Młynarski na Dzień Matki, Koncert M... jak M. po prawej sylwetka mężczyzny po lewej duży czerwony godździl
Paweł Widera wystawa malarstwa, na banerze fragment jednej z prac autora
Wystawa Pejzaż wewnętrzny, wystawa malarstwa na banerze fragment pracy prezentowanej na wystawie
piracki dzień dziecka, w kartonowej łódce dwóch małych piratów wypatruje czzegoś

Teatralny Poranek Najnaja

2020-05-08
Teatralny Poranek Najnaja to nowy cykl spotkań, które co dwa miesiące odbywają się w Domu Kultury Chwałowice i są skierowane dla najmłodszych widzów oraz ich rodziców.

 

 
Aktorzy siedzący na scenie, w tle widać napis ,,Teatralny poranek najnaja"

Teatralny Poranek Najnaja powstał z myślą o najnajmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od 0 do 5 lat. Specjalnie dla nich stworzono bezpieczną, przytulną i komfortową przestrzeń, w której będą mogły poczuć się zupełnie swobodnie, być nie tylko widzami, ale gośćmi. Jednym z głównych założeń wydarzenia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności, otwarcie na interakcję i spontaniczność widzów, w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka, delikatne światło a przede wszystkim niesamowita scenografia, pozwola za każdym razem widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie i magicznie.

 

O teatrze dla najnajów


Nurt teatru dla najnajmłodszych zainicjowany został w Polsce przed pięcioma laty, za sprawą Zbigniewa Rudzińskiego z poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka. Choć może wydawać się to mało prawdopodobne, spektakle dla niemowląt przygotowywane są na świecie od blisko trzydziestu lat – twórcami tego ruchu są włoscy artyści związani z bolońskim teatrem La Baracca – Roberto i Valeria Frabetti. Te spektakle, pełne sensorycznych doznań, oddziałujących na wszystkie zmysły, cechuje ogromne wyczulenie na malutkiego widza, chęć porozumiewania się z nim jego własnym językiem. Brak struktury narracyjnej, tradycyjnie opowiadanej historii nie jest tutaj przeszkodą do niezwykle twórczego i odkrywczego budowania przedstawienia, w którym najważniejsze jest spotkanie z publicznością. To teatr bardzo doznaniowy, w którym działają kolory, kształty, dźwięki, a nawet zapachy i smaki.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij