Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

Festiwale, konkursy, przeglądy organizowane przez Dom Kultury

Festiwal piosenki dziecięcej to impreza o bogatej tradycji organizowana od 1982r, która na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz regionu. W festiwalu udział biorą soliści w wieku 6-16 lat, wykonujący piosenki w języku polskim.

Letnia Akademia Malucha RAJ NAJNAJ to pierwszy w regionie festiwal sztuki dla najnajmłodszych, czyli dla dzieci poniżej piątego roku życia oraz ich opiekunów. Festiwal odbywa się w Rybniku od 2018 roku. 

Pomysłodawcą konkursu i kierownikiem artystycznym jest Izabela Nietrzpiel - prywatnie fotografik pasjonujący się industrialnymi motywami, jak sama mówi: "...dzięki fotografom podejmującym ten temat zachowujemy nasz dziedzictwo kulturowe, zwłaszcza tu na Śląsku, gdzie obiekty industrialne znikają z dnia na dzień jak np. Huta Silesia czy budynki Zabytkowej Kopalni IGNACY...". Obecnie konkurs odbywa się co dwa lata.

 

Rybnicki Festiwal Podróżników KARAWANA

www.facebook.com/festiwal.karawana 

Festiwal prezentujący sylwetki podróżników, różne sposoby podróżowania i poznawania świata, festiwal przygody, inspiracji i budowania świadomości. 

Festiwal Piosenki Europejskiej adresowany jest do młodych solistów w wieku 15-25 lat, wykonujących muzykę w jednym z języków krajów Unii Europejskiej: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i włoski.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij