Poligon

Festiwale, konkursy, przeglądy organizowane przez Dom Kultury

Festiwal piosenki dziecięcej to impreza o bogatej tradycji organizowana od 1982r, która na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz regionu. W festiwalu udział biorą soliści w wieku 6-16 lat, wykonujący piosenki w języku polskim.

Letnia Akademia Malucha RAJ NAJNAJ to pierwszy w regionie festiwal sztuki dla najnajmłodszych, czyli dla dzieci poniżej piątego roku życia oraz ich opiekunów. Festiwal odbywa się w Rybniku od 2018 roku. 

Pomysłodawcą konkursu i kierownikiem artystycznym jest Izabela Nietrzpiel - prywatnie fotografik pasjonujący się industrialnymi motywami, jak sama mówi: "...dzięki fotografom podejmującym ten temat zachowujemy nasz dziedzictwo kulturowe, zwłaszcza tu na Śląsku, gdzie obiekty industrialne znikają z dnia na dzień jak np. Huta Silesia czy budynki Zabytkowej Kopalni IGNACY...". Obecnie konkurs odbywa się co dwa lata.

 

Rybnicki Festiwal Podróżników KARAWANA

Festiwal Piosenki Europejskiej adresowany jest do młodych solistów w wieku 15-25 lat, wykonujących muzykę w jednym z języków krajów Unii Europejskiej: angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i włoski.

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij