Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

Imprezy realizowane w ramach partnerstwa

Od 2014 roku finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Indeksy Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego Jana Pawła II odbywa się w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. W konkursie corocznie biorą udział maturzyści z obszaru województwa śląskiego. Nagrodami są indeksy na trzech wydziałach KUL: Nauk Humanistycznych, Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji oraz Biotechnologii i Nauk o Środowisku. 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rybniku i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach od 2017 roku organizują zapraszają na 2. Rybnickie Spotkania Teatralne Seniorów, podczas których prezentują się amatorskie, senioralne teatry z regionu m.in. z Jastrzębia-Zdroju, Pszczyny, Żor, Rudy Śląskiej i Rybnika.

Dom Kultury Chwałowice od kilku lat współpracuje z biurem organizacyjnym MFKiP organizując przesłuchania regionalne. Otwarta formuła konkursu jest autentycznym zaproszeniem do śpiewu i słuchania kolęd, tak mocno osadzonych w tradycji narodowej.

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Edukacyjnych „Kulturalny Domek” i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach od 2014 roku organizują Festiwal Teatrów Przedszkolnych SZTUKA MALUCHA, który stwarza niezwykłą możliwość i okazję do rozwijania aktywności twórczej dzieci, upowszechniania kultury słowa oraz do konfrontacji i wymiany doświadczeń.

OFFO  to Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej organizowany przez Grupę Trzymającą OFFO. Jest to impreza cykliczna (biennale), która nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znana jest także poza granicami kraju. OFFO jest Festiwalem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową (pinhole photography).

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij