Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania

Archiwum: kwiecień 2022

3 kwietnia 2022 r. o godz. 11:00 zapraszamy na spektakl dla najmłodszych widzów "Kto tam?"

Bilety: 15 zł/os. 

Bilety dostępne w kasie domu kultury lub w sprzedaży internetowej.

Warsztaty ogrodnicze. W trakcie warsztatów dowiemy się, jakie rośliny kwitną na łące. Porozmawiamy o kwiatach ogrodowych, jak odchwaszczać, nawozić, rozmnażać i rozsadzać kwiaty cebulowe, o tym, jakie są naturalne sposoby odstraszania szkodników. Opowiemy na warsztatach dlaczego wszystkie kwiaty nie otwierają się wraz ze wschodem słońca, a zamykają wieczorem. 

Na warsztaty zapraszamy 3 czerwca 2022 r. o godz. 16:00 do Ogrodu Społecznego. 

Wstęp wolny.

Na podstawie protokołu jury w składzie Jadwiga Demczuk-Bronowska, Katarzyna Chwałek-Bednarczyk i Katarzyna Bała podajemy wyniki przesłuchań w ramach eliminacji miejskich w Rybniku.

7 kwietnia o godz. 10:00 zapraszamy do sali kolumnowej Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach na przesłuchania miejskie w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Eliminacje regionalne odbędą się w Katowicach, gdzie zostaną wybrani najlepsi recytatorzy regionu.

Warsztaty plastyczne dla dzieci.

Zapraszamy do ogrodu społecznego 3 czerwca 2022 r. o godz. 16:00

Wstęp wolny.

Dzień Dziecka w ogrodzie już 3 czerwca! 

Zaczynamy o 16:00 w Ogrodzie Społecznym obok Domu Kultury.

Taneczno-ruchowe zabawy animacyjne angażujące dzieci i dorosłych. W programie m.in. owocowy taniec, rzut czereśnią, zdrowy tor przeszkód. 

 

Na Jarmark staroci i rękodzieła zapraszamy kolekcjonerów, miłośników przedmiotów sztuki i dawnych wyrobów użytkowych, wytwórców regionalnych wyrobów użytkowych i artystycznych, rękodzielników, sprzedawców używanych książek oraz ... wszystkie osoby zainteresowane sprzedażą lub wymianą własnych rzeczy używanych.

Najwyższa pora pospacerować!
Po świątecznej przerwie będziemy mieć okazję do poznania dzielnicy na nowo. Pewne miejsca mijamy w drodze do pracy i nie zastanawiamy się nad ich historią. Innych miejsc na chwałowickiej mapie już nie ma albo zmieniły swoje funkcje.
Spacer poprowadzi Małgorzata Płoszaj.

Taniec jest tym, co kochamy najbardziej, co nas napędza i daje nam siłę. W czasie wojny na Ukrainie chcemy nieść pomoc robiąc to, co potrafimy najlepiej. Będziemy dzielić się naszą pasją do tańca, a cały dochód przeznaczymy na pomoc Ukrainie.
ZAPRASZAMY wszystkich chętnych na otwarte warsztaty Tańca!
GDZIE I KIEDY?
23 kwietnia 2022, Dom Kultury Chwałowice, 1 Maja 91b, 44-206 Rybnik

W dniach 20-21 kwietnia 2022r. odbyły się przesłuchania do festiwalu po przesłuchaniu zgłoszonych 78 wykonawców, Jury w składzie: Renata Przemyk, Joanna Spandel, Jarosław Hanik wyłoniło 16 finalistów.

Do Koncertu Laureatów w dniu 28 maja 2022r. zakwalifikowali się:

Energetyczne koncerty, wydarzenia sportowo-rekreacyjne, chwila historycznej refleksji – Rybnik zaprasza na kolejną edycję miejskiej majówki, gwarantując rozrywkę na wysokim poziomie. Pełen progam dostępny na stronie.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij