Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
42 festiwal piosenki dziecięcej zgłoszenia od 4 marca do 8 kwietnia 2024 przesłuchania 23 i 24 kwietnia 2024, po prawej logo festiwalu.
po lewej portret kobiety, po prawej informacje o wystawie i wernisażu
po lewej zdjęcie kopbiety z profilu, po prawej adunu ziemia duchów

"Lata 20-te, lata 30-te" - widowisko z piosenką retro - w niedzielę 6 października 2019 r. o godz. 17.00.

2019-10-05

Cudowny świat muzyki w ramach Europejskiego Dnia Seniora. Bilety: 25 zł w przedsprzedaży do 5 października, 30 zł w dniu imprezy, do nabycia na: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html i w Kasie DK Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

 

Lata 20-te, lata 30-te” - treścią spektaklu są miłość, marzenia, pragnienia. Akcja rozgrywa się na ławeczce w parku, gdzie dwoje małżonków wspomina dawne czasy, wyznaje sobie miłość, śpiewa piosenki z tamtych lat. To muzyczne przedstawienie jest retrospekcją wydarzeń oraz lekcją historii dla współczesnych. Futra, baskinki, kapelusze, fraki, tango, walc, po prostu glamour. Dawne dobre, naiwne czasy. Powyższy opis charakteryzuje klimat panujący w widowisku stworzonym dla dwóch śpiewających aktorów. Usłyszeć w nim można m.in. piosenki Fogga i Ordonki oraz typowe dla tego okresu tanga i walce. Obecność na tym spektaklu gwarantuje różnorodne doznania, od radości po smutek i emocje jak z przedwojennego polskiego kina. Widowisko Lata 20-te, Lata 30-te, zostało laureatem X Ogólnopolskiego Jubileuszowego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. W imieniu rodziny Foggów, laur wręczył prawnuk Michał

 

Spektakl wg scenariusza i w reżyserii Izabeli Witwickiej przygotował Teatr Muzyczny IWIA. Obsada: Izabela Witwicka, Jarosław Bielecki. Kierownictwo muzyczne: Wiesław Murzański. Choreografia: Izabela Witwicka. Kostiumy i scenografia: IWIA Styl.

 

Lata 20-te, lata 30-te” - piosenki do posłuchania: https://www.grupaiwia.pl/audio-retro/.

Lata 20-te, lata 30-te” - filmowy zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=S5A3PkvvOOY.

 

Izabela Witwicka - miłość do śpiewu, muzyki, tańca i aktorstwa dała się już poznać we wczesnym okresie młodości. Jako mała dziewczynka uczęszczała na zajęcia teatralno-baletowe w rodzinnym Nowym Sączu i występowała w Teatrze im. Bolesława Barbackiego. Podstawowe i średnie wykształcenie muzyczne zdobyła wyróżniająco w klasie fortepianu oraz śpiewu solowego. Po Policealnym Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach, wyjechała na tourne do Francji, występując w spektaklu muzycznym Daniela Facerias’a pt: Marii. Występowała w Operze Śląskiej, Operetce Śląskiej późniejszym Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Ukończyła Studia Licencjackie i Studia Magisterskie na Wydziale Wokalno-Aktorskim im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie mgr Danuty Wiater. Występowania u boku czołowych artystów operetkowej i operowej sceny muzycznej w znakomitych realizacjach rodzimych i zagranicznych reżyserów, choreografów, kostiumologów czy dyrygentów. Jako solistka zaśpiewała i zagrała m.in.: główną rolę (Małgosia) w baśni muzycznej dla dzieci Jerzego Hundziaka „Kot w Butach”, która to otrzymała Złotą Maskę w kategorii “Spektakl roku dla dzieci”, główną rolę w musicalu „Ragtime Stephen Flaherty”, który to otrzymał Złotą Maskę w kategorii “Nagroda specjalna”. Zagrała w wielu operetkach, operach, musicalach, baśniach, koncertach okolicznościowych i koncertach muzyki sakralnej. Pragnienie rozwoju i fascynacja realizacją sceniczną, zaowocowały powstaniem własnej grupy artystycznej IwiA (Izabela Witwicka i Artyści). Wraz z mężem Marcinem Witwickim, zaprosiła do swojego projektu śpiewaków, tancerzy i aktorów. Tak powstał autorski Teatr Muzyczny IWIA. Jej repertuar, to klasyczne arie z oper i operetek oraz pieśni. Można powiedzieć o niej „kobieta renesansu”, tańczy, śpiewa, gra, pisze scenariusze, tworzy i projektuje kostiumy, scenografię, układa choreografię. Całym sercem tworzy swój własny teatr, który bogaty jest w produkcje jej własnego autorstwa. A są to między innymi musicale: „Melonik na Brodwayu”, „Musicalowe Brzmienia”, operetki: „Operetka Wczoraj i Dziś”, „Rendez-Vouez z Operetką”, „Od Czardasza do Kankana”, „Arią i Pieśnią Malowane”, widowiska z piosenką retro: „Retromania”, „Lata 20-te, Lata 30-te” oraz prelekcje artystyczne, w których zawarte są działania oraz praca z dziećmi i młodzieżą w kierunku edukacji wokalnej, aktorskiej i tanecznej. Oficjalna strona internetowa www.izawitwicka.pl.

 

Jarosław Bielecki - ze śpiewem i muzyką związany od wczesnego dzieciństwa - od 9 roku życia występował z „Zabrzańskim Chórem Chłopięcym Pueri Cantores Silesienses”, w którym zdobywał pierwsze szlify wokalne biorąc udział w licznych festiwalach oraz kursach. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na kierunku Śpiew Solowy w klasie dr. hab. Zdzisława Madeja. W czasie studiów uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Mariusza Kwietnia, Rannveig Braga. Zdobywca nagrody specjalnej podczas V Konkursu Wokalnego im Jana, Edwarda i Józefiny Reszków. Współpracuje z Operą Krakowską gdzie debiutował rolą Flavio w „Normie” Belliniego. Brał udział w przedstawieniach reżyserowanych m. in. przez Laco Adamika, Włodzimierza Nurkowskiego, Błażeja Peszka, Wacława Jankowskiego. Współpracował z dyrygentami m.in. Tomaszem Tokarczykiem, Rafałem Jackiem Delektą, Pawłem Kapułą. Świetnie odnajduje się również w repertuarze operetkowo-musicalowym, kreując barwne postaci z zespołem Teatru Muzycznego IWIA, na scenach całej Polski.

 

Teatr Muzyczny IWIA www.grupaiwia.pl jest autorskim teatrem bez własnej sceny, dzięki temu dociera do miejsc gdzie widowisko muzyczne, spektakl lub koncert jest przyjmowany z wielkim entuzjazmem i aplauzem. Ich sceną jest każde miejsce, gdzie mogą realizować się artystycznie i występować przed publicznością. Wszystkie scenariusze widowisk w nurcie operetki, musicalu, klasycznej opery lub piosenki retro, są autorskim dziełem Izabeli Witwickiej, pomysłodawczyni, założycielki teatru, reżysera, projektantka kostiumów, scenografii i odtwórczyni głównych ról. Wielkim walorem artystycznym jest stała współpraca z Orkiestrą Salonową Camerata z Krakowa, pod dyr. Wiesława Murzańskiego. Przy jej pulpitach zasiadają najlepsi muzycy klasyczni i jazzowi, m.in.: światowej sławy pianista i aranżer - Ireneusz Boczek. Dziś szyld Teatru Muzycznego IWIA jednoczy zespół artystów sceny; śpiewaków, piosenkarzy, tancerzy i aktorów, współpracujących m.in. z: Operą Krakowską, Filharmonią Krakowską, Operą Bytomską, Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk, Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Teatr Muzyczny IWIA w każdym miejscu w którym gości, zostawia po sobie niezatarte wrażenia i wciąż powraca z nowymi tytułami ze swojego repertuaru.

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij