baner informacyjny o ofercie zajęć na sezon 2021/2022
Zgłoszenie/oświadczenie Covid do pobrania

MIĘDZY NAMI FOTOGRAFAMI - warsztaty fotograficzne - 29.06.2019 r. w godz. 10.00 - 14.00.

2019-06-15

Osiem spotkań po 4 godziny od października 2018 r. do czerwca 2019 r. - w sobotę danego miesiąca w godz. 10.00 - 14.00. Warsztaty poprowadzą: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa. Siódmy warsztat - 29 czerwca 2019 r.!

Cena jednego warsztatu to 50 zł. Maksymalna ilość uczestników to 15 osób. Materiały i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia warsztatów zapewniają prowadzący:  Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa.

 

Warsztaty pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików

- Okręg Śląski www.zpaf.katowice.pl

 

Program warsztatów:

1. Techniki bezkamerowe (chemigram, fotogram itp.) - 6 października.

2. Camera obscura - ciemnia optyczna w sztukach wizualnych - 10 listopada i 1 grudnia.

3. Techniki szlachetne (cyjanotypia, van Dyke) - 12 stycznia i 9 lutego.

4. Fotografia wielkoformatowa (portret i martwa natura) - 9 marca.

5. Fotografia średnioformatowa - plener z wywołaniem filmów - 13 kwietnia.

6. W ciemni (wstęp teoretyczny + praca z powiększalnikiem) - 18 maja.

7. Transfer polaroidu - 29 czerwca.

 

Kolejność warsztatów może ulec zmianie na przykład ze względu na warunki pogodowe.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.pl.

Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl.

 

Warsztaty są skierowane do osób, które już doświadczają fotografowania i chciałyby poszerzyć swój język artystycznego wyrazu.

 

 

7. Transfer polaroidu.

To już jest koniec, nie ma już nic… Nieprawda! Zostało jeszcze kilka polaroidów do naświetlenia. Na finałowych zajęciach cyklu: “Między nami fotografami” przygotowaliśmy coś specjalnego - transfer polaroidu. Fotografia natychmiastowa wraca do łask, czy to na imprezach czy na wakacjach ludzie znowu robią małe zdjęcia w białych ramkach. Pokażemy Wam co można z nimi zrobić dalej, jak je kreatywnie przetworzyć, przenieść delikatną i drogocenną emulsję fotograficzną na inne podłoże (na przykład na papier akwarelowy). Podczas zajęć każdy z uczestników wykona unikatową fotografię kultowym aparatem Polaroid 600 oraz nada jej osobisty charakter za pomocą techniki transferu. Uzupełnieniem zajęć będzie przedstawienie historii fotografii natychmiastowej, przykłady działania współczesnych artystów i amatorów. A zatem: “Shake it like a Polaroid picture! Hey ya!...” 

 

 

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych, a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

 

Krzysztof Szlapa - artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w galerii ZA SZYBĄ w Katowicach, sekretarz Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizator warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - we współpracy z różnymi instytucjami (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Uniwersytet Śląski, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice) - oraz autorskich spotkań. Prowadzi dyskusyjne spotkania Herbata i Fotografia w duecie z Kamilem Myszkowskim. Autor Albumu artystyczno-edukacyjnego „W zasięgu wzroku”. Strona: http://krzysztofszlapa.katowice.pl/.

 

 

 

 

rybnik.eu kultura.rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny www.rybnik.com.pl
zamknij