Facebook Kanał YouTube Instagram
Formularz wyszukiwania
półkolonie z domem kultury chwałowice po jednej stronie ciasteczko w czapce - wakacje ze smakiem, po drugiej kula ziemska - wakacje w zgodzie z naturą.

Archiwum: styczeń 2016

Dom Kultury Chwałowice zaprasza na występ kabaretu Łowcy.B w dniu 29 stycznia o godz.19.00. Spektakl Łowców to nie zwyczajny występ. To wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Wszystko to w oparach absurdu, którego nie powstydziłby się Monty Python. Jako jedyni w swoich spektaklach grają muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Żaden instrument nie pochodzi z kradzieży. Bilety 35 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu wydarzenia.

Dom Kultury Chwałowice zaprasza dzieci do uczestnictwa w zajęciach od 15 do 26 lutego. W programie przygotowaliśmy wiele atrakcji: poranki filmowe, warsztaty (taneczne HIP-HOP, plastyczne scrapbooking, plastyczne z wikliny papierowej), wycieczka do Teatru Lalek "Banialuka", wyjazd do centrum wspinaczkowego, oraz wielkie zabawy. W galerii przedstawiamy kilka zdjęć z ubiegłorocznych ferii. >>program do pobrania  plakat do pobrania

Szanowni Państwo, informujemy że nie ma już wolnych miejsc na widowisko.

 

Usta milczą, dusza śpiewa, W rytm Walczyka, Dziewczęta z Barcelony, Wilia, Czardasz Rozalindy,Walce i Polki Straussa i Kankan Offenbacha czywiele innych znanych i lubianych melodii, to muzyczna kanwa autorskiego widowiska operetkowego. Ponadto iście komiczne sytuacje rodem z mydlanej opery utworzą historie, które przeprowadzają widza przez intrygę, zdradę, miłość, oraz hulaszczy żywot lekkodusznych arystokratów. Tę wspaniałą operetkę będzie mozna zobaczyć na naszej scenie 6 marca o godz. 17.00. Widowisko trwa 1 godz. i 45 min. Bilety już do nabycia w cenie 35zł w przedsprzedaży do końca lutego, w marcu 45zł, bilety grupowe (przy jednoczesnym zakupie od 10 szt) 30zł

Szanowni Państwo, zapraszamy do zgłaszania książek wydanych w roku 2015! Prezydent Rybnika ogłasza I edycję ogólnopolskiego konkursu Górnośląska Nagroda Literacka JULIUSZ dla najlepszych książek ubiegłego roku napisanych po polsku i wydanych po raz pierwszy w 2015 roku. Nagroda wynosi 40.000 zł. Górnośląska Nagroda Literacka JULIUSZ została powołana do życia przez Prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę, w celu uhonorowania najlepszej książki, a także z poczucia, że wartościowa literatura nie chce się zmieścić w gatunkach i definicjach, że istnieją autorzy którzy wykraczają poza granice swoich czasów.

Kolejna edycja festiwalu o bogatej tradycji, jego pomysłodawcą i inicjatorem był Tadeusz Paprotny - animator kultury dziecięcej, dlatego Festiwal nazwany jest jego imieniem. Skierowany jest do solistów w wieku od 6 do 16 lat. Przesłuchania odbędą się w dniach 12 i 13 maja 2016r. a termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 kwietnia. ZAPRASZAMY. >>regulamin  >>karta zgłoszenia

Laureaci XIV Festiwalu Piosenki Europejskiej (kolejność przypadkowa):
Małgorzata Toczek, Katarzyna Duży, Kewin Malgrab, Maja Czyż, Anna Wojaczek, Nikola Kampe, Aleksandra Chałupska, Julia Różalska, Magdalena Wręczycka, Katarzyna Nowicka, Wiktoria Kuźniarkiewicz, Martyna Świerkot, Natalia Jarominek.
Jury przyznało również nagrody za akompaniament: Adam Szebesta, Kamil Owczarek, Wojciech Krusberski, Mateusz Palka, Aleksander Felix, Karol Tchórz.
GRATULUJEMY !
Zapraszamy na Koncert Finałowy dn. 12.04.2016r. godz. 10.00

Dom Kultury Chwałowice organizuje cotygodniowe pokazy najlepszych filmów podzielonych na bloki tematyczne. PDF czyli Plejada Dobrych Filmów odbywa się w każdą środę o godz.18. Zapraszamy miłośników dobrego filmu. Wstęp na projekcje jest bezpłatny! W lutym prezentujemy blok pt: "Najnowsze filmy Romana Polańskiego "-projekcje: 3, 10, 17 i 24 lutego. Po filmach zapraszamy także do obejrzenia etiud studenckich Polańskiego i do uczestnictwa w dyskusji! >>plakat do pobrania

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na spotkanie z cyklu "PODRÓŻE W NIEZNANE" w czwartek 18 lutego 2016 r. o godz. 18.00. Czy AMERICAN DREAM to naprawdę podróż marzeń? Trzy miesiące w drodze po Ameryce Północnej 27-letnim busikiem z Rybnika, 25 tys. km! Projekt TheTravelbus www.thetravelbus.pl zaskakuje swoją wyprawą, transportując busika do Ameryki i objeżdżając nim USA, KANADĘ i MEKSYK. Ekipa Tour the America 2015 opowie o niesamowitych przygodach, pięknych i trudnych chwilach, cudownych miejscach, takich jak: Nowy Jork, Chicago, Toronto, Niagara, San Francisco, Grand Canyon, Hollywood, Miami czy Waszyngton i wiele, wiele innych. Wstęp, to jedynie - 10 zł. Dzieci, uczniowie i studenci - WSTĘP WOLNY!

rybnik.eu Karta seniora Karta dużej rodziny fishkamagazyn.pl
zamknij